Makaleler

Kylo Ren, Luke Skywalker Olabilir mi?

kylo-ren-banner

Aralık ayında yeni Star Wars filminin çıkacağını duymayan kalmamıştır. Disney ve yönetmen J.J. Abrams filmin hikayesi ve karakterler hakkındaki detayları gizli tutmak için çok uğraşıyorlar. Fragmanlarda ve reklam ürünlerinde kısıtlı bilgi veriliyor, özellikle konu filmin kötü adamı, Kylo Ren’e gelince daha az bilgimiz var.

Alışılmadık tarzda ışın kılıcına sahip olan gizemli adam hakkında pek az şey biliyoruz gibi görünüyor. Belki de her şeyi biliyoruzdur.

İnternette Kylo Ren’in, Luke Skywalker olduğuna dair bir çok spekülasyon dolanıyor. Kulağa çılgınca gelebilir ama ipuçlarına baktıktan sonra bizi düşünmeye itiyor.

Asla beraber görünmediler

star-wars-the-force-awakens-afis

Bunu düşündüren en büyük etkenlerden biri Luke’un ve Kylo Ren’in hiçbir şekilde aynı karede beraber görünmemesi. Birçok karakter beraber görünmedi ama baş karakterler, reklam ürünlerinde bile görünmüyor. Luke’un yeni filmde olacağını biliyoruz. Fragmanda sesini duyuyoruz ve R2D2’nun üzerine elini koyan kişinin o olduğunu tahmin ediyoruz. Ana karakterlerden posterde görünmeyen tek kişi de Luke. Bu kadar saklanılmasının nedeni, Kylo Ren olması olabilir.

Kamera arkası görüntüleri

kylo-ren-adam-driver

Bu teori ile ilgili en büyük problem kamera arkasına ait olan bir fotoğrafın sızdırılması. Fotoğrafta maskesiz Kylo Ren görünüyor ve kesinlikle Luke değil. İnsanın aklına her şey o kadar gizli tutulurken bu fotoğrafın nasıl sızdırıldığı sorusu geliyor. Abrams sürpriz konularında uzman, belki yem olarak atılmış olabilir. Bizi ters köşe yapmak için kullanılan bir fotoğraf olabilir ya da Jedilar’ın kendilerini insanlara farklı göstermesini sağlayan bir zihin gücü olabilir.

Giyim tarzları oldukça benziyor

luke-skywalker-kylo-ren

Return of the Jedi filminde Luke’u son gördüğümüzde siyahlar giymeye başlamıştı. Hatta Tatooine’de bile siyah eldiven giyiyordu. Siyahla kaplanmayan tek yer yüzüydü. Peki, yeni filmde kim bu modayı takip ediyor: Kylo Ren. Üstüne bir de siyah maskeyi ekliyor ve yeni filme adım atıyor. Jedi sanatında daha da ilerledikçe tek renkli bir tarz seçmesi, Luke Skywalker’ın evrimini anlatıyor olabilir.

Kylo’nun sahte sesi de bir garip

kylo-ren

Kylo Ren’in sesini ilk duyduğumuzda biraz zıt bir durum oluşmuştu. Kostümü oldukça korkunç görünüyordu ama saçma bir robot sesi vardı. Maskenin altında, Darth Vader’da olduğu gibi sesi değiştiren bir cihaz olduğu aşikar. Çoğu kişi Vader’ın solunum cihazı kullandığını biliyor ama orijinal sesinin değiştiğini sadece Luke ve Emperor biliyor. Kylo’nun, Vader takıntısı olduğu görülüyor ve Onu idolleştiriyor. Maskeyi, Vader’ı onurlandırmak için takıyor olabilir. Ayrıca Luke’un kimliğini saklamasına da yardımcı oluyor.

Luke Skywalker, özel ışın kılıçlarını seviyor

kylo-ren-lightsaber

Işın kılıçları muhteşemler ve çok güçlüler. Bu yüzden yapması zor. Şu ana kadar kendi ışın kılıcını yaptığını bildiğimiz tek kişi Luke. Kendi ışın kılıcını eli kesildiğinde, babasının ışın kılıcını kaybettikten sonra yapıyordu. Kylo Ren’de kabzası özel yapılmış bir ışın kılıcına sahip. Bu ışın kılıcı nerden geldi diye soru beliriyor kafalarda. İki seçenek var; Kylo Ren, kendi yapmıştır. Kylo Ren aslında Luke olduğu için daha önce de yapmıştı ya da Luke yapıp vermiştir. İkinci seçenek biraz garip duruyor açıkçası.

Kylo Ren, Darth Vader’ın maskesine sahip

kylo-ren-darth-vader

Return of the Jedi’ın sonunda Luke, Death Star’dan kaçmıştı ve yanında Darth Vader’ın bedenini de getirmişti. Endor’a inmişlerdi ve ormanın ortasında Darth Vader’ın bedenini ve zırhını yakmıştı. The Force Awakens’ın fragmanında Kylo Ren, Vader’ın yanmış maskesiyle konuşuyordu. O maskeyi nerde bulacağını nasıl biliyordu ve nasıl ele geçirdi? Luke, Vader’ı nerde yaktığını kimseye söylemeyeceğinden ve Kylo Ren’in rastgele arayıp bulamayacağından geriye mantıklı tek açıklama kalıyor. Luke bir süre sonra geri dönüp maskeyi almıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantastik Edebiyatın Dünü ve Bugünü

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Luke Skywalker Joker bi kere. Ama Kylo Ren Hristiyan. Hacli kilicindan belli. O yuzden ayni kisi olamazlar.

  2. pek olası değil bence olsa olsa kylo ren’in ustası bir sith lordu olarak görebiliriz kendisini ama eğer öyle ise şu set fotografı ne oluyor? Büyük olasılık o otuz yıllık süre içerisinde trajik bir şeyler olmuş ve luke kimsenin bilmediği bir yerde inzivaya çekilmiş yeni üçlemenin ilk bölümünde first order ve ren şovalyeleri’nin ortaya çıkışı sonrası güce tekrar denge getirsin diye ;) luke’u arayacaklar?? disney tüm eu’yu legends yapmayaydı ne hikayeler vardı aslında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.