Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Yeni Star Wars Filminin Kötü Karakteri Kylo Ren’in Kim Olduğu Açıklandı

Yeni Star Wars Filminin Kötü Karakteri Kylo Ren’in Kim Olduğu Açıklandı

kylo-ren-banner

Star Wars: The Force Awakens filmi adım adım yaklaşırken ilk fragmandan beridir akıllarda soru işareti haline gelen Kylo Ren‘in kim olduğunu yönetmen J.J. Abrams açıkladı.

El korumalı ışın kılıcı, gizli kimliği ile Star Wars’un en çok merak edilen yeni karakteri olan Kylo Ren’in Sith olduğunu düşünmüştük…

Yönetmen J.J. Abrams, Empire dergisinde yayınlanan röportajında Kylo Ren’in kimliğini de açıkladı.

Röportajda şu açıklamalar yapıldı:

Kylo Ren, bir Sith değil. Gücün karanlık tarafına inanan Yüce Lider Snoke’a (Supreme Leader Snoke) hizmet ediyor. Ren de aslında bir unvan. Kendisi Ren Şövalyeleri isimli gruba katıldıktan sonra Kylo Ren ismini alıyor.

kylo-ren

J.J. Abrams, Kylo Ren’in maskesi ile ilgili de açıklama yaptı:

Kylo Ren’in maskesinin Darth Vader’ın maskesine benzemesi özellikle yapılmış bir benzetme. Kylo, daha önceden yaşanmış olan olayları bilen birisi. Bu da hikayenin önemli kısımlarından birisi olacak.

Kylo Ren’in maskesini Darth Vader’ın maskesinden daha çok, Star Wars: Knights of the Old Republic oyunundaki Darth Raven’ın maskesine daha çok benzettik doğrusu.

İlginizi Çekebilir  Back to the Future 2 Filmindeki Pepsi Perfect Gerçek Oldu

Önceki filmlerde Jabba the Hutt ve Boba Fett vardı, bu filmde de Yüce Lider Snoke ile Kylo Ren olacak. Hep bir efendi ve bir çırak var… Sith olmadığını öğrenmek içimize su serpmedi ama detayları da filmde göreceğiz.