Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » Game Of Thrones Hakkında Az Bilinenler!

Game Of Thrones Hakkında Az Bilinenler!

osha

7) Yabanıl kadının diziyle gelen yükselişi!

George Martin’in defalarca ama defalarca dile getirdiği bir kesinlik varsa o da dizinin hala yazmakta olduğu seriyi kesinlikle etkilemiyor oluşu ki zaten öyle olması gerekiyor! Tabii küçük bir istisna da yok değil. Martin her ne kadar masaya yumruğunu vurmuş olsa da yabanıl kadın Osha’nın rolü diziyle beraber kitapta da artmış durumda. Dizi sayesinde karakterin derinliğini gördüğünü söyleyen Martin ona kitabında daha geniş yer verdiğini itiraf ediyor.

aemon-

6) Martin’in takıntısı mı yoksa basit bir tesadüf mü?

Kara Kardeşler’in Üstat’ı Aemon’u oynayan oyuncu Peter Vaughan’ın gözlerinin gerçek hayatta da görmediğini biliyor muydunuz? Bu fiziksel durumun rol için bir gereklilik mi yoksa tamamen seçimsel bir tesadüf mü bilinmiyor ama Martin’in gerçekçiliğe olan saplantısı da bilinen bir gerçek. En sevdiğim karakterlerden biri olan Üstat Aemon da öyle altından kolay kolay kalkılacak bir rol değil fakat Peter Vaughan oldukça başarılı. Sebep ne olursa olsun kesinlikle doğru seçim olmuş.

george-rr-martin

5) Nefes almaya devam et Martin!

İlginizi Çekebilir  Sınıf Rehberi Bölüm 1: Savaşçıyı Anlamak

En büyük korkularımdan biri George Martin’in seriyi bitirmeden ölmesi! Kitaplar arasındaki süre uzadıkça daha da geriliyorum. Kendisi de aynı kaygıları taşıyor olacak ki dizinin yapımcılarıyla kitabın geleceğini konuşmuş ve hikayenin gitmesini istediği şeklini anlatmış! Yani Martin ölse bile dizi devam edecek ve hikayenin sonunu öğreneceğiz. Peki ben bunu kabul eder miyim? Hayır. Sakın öleyim deme Martin! O kitaplar çıkacak ve ben senin kaleminden çıkan hikayeyi okuyacağım.

theon

4) Yetenek kanda.

İtiraf edin Theon Greyjoy sizin için bir Jon Snow’du. Ahh eski güzel zamanlar. Theon Greyjoy rolünü hakkıyla oynayan Alfie Allen’ın Lily Allen’ın kardeşi olduğunu biliyor muydunuz peki? Bu haberin Lily Allen için iyiliği tartışılır tabii.

wonderman

3) Favori karakteri ölen Marvel hayranının intikamı!

Martin gençliğinde okuduğu Marvel çizgi romanlarındaki “Wonder Man” karakterinin ölümüyle oldukça sarsılmış olacak ki bunun hikaye yazmasındaki etkisini favori karakterleri öldürerek açıklıyor. Kahramanların da ölebileceğinin farkına varan Martin’in kendi kendine geliştirdiği saplantı yıllar sonra alınmış bir intikam gibi. Ne istiyorsun favori karakterlerimizden Martin?! Seriyi kuruttun be adam!

İlginizi Çekebilir  Uzay Uçuşları Alanında Bilimkurgu ve Gerçekler

khal

2) Her genç kızın rüyası: Khal Drogo

Dizinin ilk sezonuyla Khal Drogo hayallerine kapılan kadınlar, kadınlarımız… Size üzücü bir haberim var. O ayılıp bayıldığınız adam evli ve iki çocuk babası! Khal Drogo’nun eşi ise The Cosby Show’un Denise Huxtable yani Losa Bonet. Hayallerinizi değiştirmez bu biliyorum ama ufak bir baltalama yapmadan geçemedim.

catelyn

1) Obliviate!

Bu madde beni duygusal olarak çok sarstı. Başlık bir yerden tanıdık geliyorsa siz de bir Harry Potter fanısınız demektir. Obliviate bir unutturma büyüsü. Peki sizin unuttuğunuz bir şey var mı? Örneğin son filmde Hermione Granger’ın annesi gibi? Büyüyü burada bozuyorum. Hermione Granger’ın annesi Catelyn Stark’tan başkası değil…