Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » 2014’ün En Çok Beklenen 10 RPG’si

2014’ün En Çok Beklenen 10 RPG’si

En Çok Beklenen 10 RPG banner

Rol yapma oyunları, yıllardır pek çok oyuncunun vazgeçilmezi. Diablo’dan Final Fantasy’ye kadar pek çok RPG oyununun da on binlerce hayranı mevcut ve zamanla sayıları da artmaya devam ediyor, hatta RPG kavramı genel olarak o kadar yaygınlaşmış durumda ki pek çok oyuna da ucundan kıyısından bulaşmış vaziyette aslında.

Peki ama 2014’e yaklaşık bir buçuk ay kalmışken önümüzdeki yılın beklenen RPG’leri neler? Gelin önümüzdeki senenin beklenenlerine kısaca bir göz atalım:

EverQuest Next

Everquest Next

Geliştiriciliğini Sony Entertainment’ın yaptığı 1999 çıkışlı olan Everquest’in yeni oyunu meraklılarını 2014’te sevindirmeye geliyor. Oyun daha iyi grafiklerle ve daha gelişmiş bir haritayla oyuncuya MMORPG zevkini tattırmaya kararlı. Daha önce Everquest hiç oynamadıysanız üzülmeyin zira bu oyun daha önceki oyunların devamı şeklinde değil de daha çok paralel bir dünyadaki hikayeyi sunacak.

wolfenstein-the-new-order

Wolfenstein The New Order

İçinde tarih barındıran oyunlar ciddi kitleleri yakalayabiliyor, 2014te size hem tarih barındıran hem de tarihin en tartışmalı ve acımasız askerlerini içeren bir RPG sunuyor Machine Games. Wolfenstein The New Order Nazileri evinize kadar getiriyor ama küçük bir farkla. Siber-robot Nazilere merhaba demeye ve Alman teknolojisiyle karşı karşıya gelmeye hazır mısınız?

İlginizi Çekebilir  Filmlerde Görmek İstediğimiz 15 Batman Kötüsü

might-and-magic-legacy

Might & Magic X: Legacy

Ubisoft’un da 2014 için söyleyecek sözü var elbet. Might and Magic IX serisinin ikinci oyunu olmaktan çok Might and Magic Heroes VI oyunundaki olayları takip edecek olan Legacy’nin 2014’ün başlarında çıkması bekleniyor. 4 ırkla sınırlı olan oyunda her ırk için 3 farklı sınıf bulunuyor. First person olacak olan oyunun geçmiş oyunlara benzer bir oynanış sunuyor.

Diablo 3 Reaper of Souls

Diablo 3: Reaper of Souls

Diablo çılgınlığı kaldığı yerden devam ediyor. Diablo 3’ün çıkışıyla bir kesimi oldukça tatmin eden Blizzard pek çok hayranını ise ne yazık ki hayal kırıklığına uğratmıştı. Şimdi yeni bir ek paketin müjdesini veren Blizzard harika bir sinematikle hayranların kalbini tekrar fethederken oyun isteneni verecek mi? Sanırım öğrenmemize çok az kaldı.

Dragon Age Inquisition

Dragon Age: Inquisition

İlk oyun olan Origins’ten sonra gelen Legacy ile büyük hayal kırıklığı yaratan Dragon Age serisi şimdi tekrar ilk oyunun ihtişamını özleyen hayranlarını büyük beklentilere sokarak üçüncü oyununu duyurdu. Open World şeklinde olacak oyun sizi hikayesiyle kısıtlamayacak ve rahatça haritayı keşfetmenizi sağlayacak. Bu şekilde kendini open world oyunlarla kaçınılmaz bir kıyaslanmaya da sokacak olan Dragon Age’in üçüncü oyununun bekleneni verip vermeyeceği şimdilik bir muamma.

İlginizi Çekebilir  İyi Bir Rol Yapma Oyuncusu Olmanın Püf Noktaları