Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Deadpool Gişeyi Kırdı Geçirdi!

Deadpool Gişeyi Kırdı Geçirdi!

deadpool-banner

Sağı solu belli olmayan anti-kahraman Deadpool‘un hikayesini izleyiciyle buluşturan, Ryan Reynolds‘ı başrolde izlediğimiz Deadpool filmi hafta sonu gişe rekorlarını alt üst etti.

Deadpool birçok gişe analistinin ve sinema eleştirmeninin 70-75 milyon dolar aralığındaki tahminlerini ikiye katlayarak 150 milyon dolarlık bir açılışa imza attı.

Cuma günü gişede 47.5 milyon dolarlık bir hasılat yakalayan Deadpool genel tahminleri aşmakla kalmadı, geçtiğimiz sene kendisiyle aynı tarihte vizyona giren Grinin Elli Tonu’nu da 17.3 milyon dolarlık bir farkla geride bırakmış oldu.

deadpool-gorsel-004

Böylece Ryan Reynolds, 10 yıl boyunca yapımcılar üzerinde Deadpool’u “hakkını vererek” beyazperdeye taşımak için kurduğu baskının meyvelerini toplamış oldu. Reynolds’ın oldukça büyük eleştirilere maruz kalan Green Lantern performansının ardından, Fox’un Deadpool’a 58 milyon dolar gibi bir bütçe ayırmasına rağmen film aynı anda birkaç rekor birden kırmayı başardı. Film en büyük Şubat açılışı, en büyük 18 yaş ve üzeri film açılışı, en büyük 18 yaş ve üzeri çizgi roman uyarlaması açılışı ve en büyük kış sezonu açılışı rekorlarını elinde tutuyor.

İlginizi Çekebilir  Indiana Jones 5'in Çekimleri 2019'da Başlayacak

Deadpool’un bu başarısı, +18 çizgi roman filmlerinin sadece “nerdlere” hitap edeceği ve çizgi roman uyarlamalarının yavaş yavaş öldüğü söylemlerini de büyük ölçüde rafa kaldırmış oldu. Bunun yanında, Deadpool bu sene vizyona girecek diğer çizgi roman filmleri için de standartları bir hayli yükseltti.