Haberler

YUCON: Ragnarök ile Kıyamet Geliyor

Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün 2004’ten beri düzenlediği YUCON etkinliği bu sene format değişikliğine gitti. Alıştığımız devasa YUCON‘un yanı sıra 24 Kasım’da bir mini YUCON yapılacak.

Yaz aylarında gerçekleştirilen YUCON‘lardan farklı olacak olan Ragnarök, tüm alt kültür severleri bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Nordic bir tema işlenecek olan etkinlikte, cosplay yapmak isteyenlerin temaya uygun bir şekilde etkinliğe gelmesi önemli bir husus.

Magic the Gathering turnuvaları, kutu oyunları ve tabii ki FRP bu etkinliğin ana hatları olacak. Tüm bunların yanı sıra etkinlikte diğer conventionlardan farklı olarak “karton savaşları” isimli bir organizasyon var. Kartondan kılıç, kalkan ve zırh tasarlayıp insanların birbiriyle dövüşebileceği bu konsept oldukça dikkat çekici.  24 Kasım günü Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi‘nde sabah 10 da kapılarını açacak etkinlik, akşam 18:00 da son bulacak. Etkinliğin ardından Kadiköy’de bir “after party” düzenlenecek.  Etkinliğe ulaşmak için Yeditepe Üniversitesi’nin servis olanaklarını kullanabilirsiniz.

YUCON: Ragnarök Neler İçerecek?

Organizasyon alanı içerisinde göreceğiniz, sayısız stafftan her türlü yardımı alabileceğinizi hatırlatırız. Ragnarök’de göreceğiniz etkinlikler, alt kültüre ilgi duyan her kesim için oldukça cezbedici. İçinizden FRP oynamak geliyorsa, istediğiniz bir masaya oturup kendinizi ifade edebilir, kutu oyunlarında arkadaşlarınıza meydan okuyabilir, Magic the Gathering ile birlikte kartların kalbine inebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, pop-up bilgi yarışmaları, aniden karşınıza gelen staffların soracağı sorular ile sürpriz ödüller kazanabilirsiniz. Hazine avını tamamlayıp büyük ödüle ulaşabilir, size verilen tüm questleri tamamlayıp kendinizi ödül havuzunun içerisinde bulabilirsiniz.  Bu arada hatırlatmakta fayda var, etkinlikteki Magic the Gathering ile kutu oyunlarının ödüllü turnuvaları da düzenlenecek. Şansınıza ve destenize güveniyorsanız, turnuvalara katılmaktan çekinmeyin.

Etkinliği takip etmek için, etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Ejderha Mızrağı Dönüyor Mu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu