AYBABTUHaberler

World of Darkness’ın Karanlık Hikayeleri Dizi ve Film Olacak

Vampirler, kurtadamlar ve büyücülerin bir arada yaşadığı masaüstü FRP sistemi World of Darkness, oyunlar serisinin ardından şimdi de televizyon ve sinemada karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Evli yazar ve yapımcılar Eric Heisserer (Shadow and Bone) ile Christine Boylan (The Punisher) ve prodüksiyon şirketi Hivemind (The Witcher, The Expanse), World of Darkness‘ı dizi ve filmlere uyarlamak için oyun yayıncısı ve aynı zamanda World of Darkness dünyasının da yeni sahibi Paradox Interactive ile ortaklık kurdu.

1991’de White Wolf firması tarafından yayınlanan masaüstü rol yapma oyunu Vampire: The Masquerade ile oyuncularla buluşan World of Darkness evreni, Werewolf: The Apocalypse, Mage: The Ascension, Orpheus ve Hunter: The Reckoning gibi FRP oyunlarını bizlere sundu. Sonrasında bu FRP oyunları; video oyunları, çizgi romanlar, romanlar, sanal gerçeklik, kart ve kutu oyunlarıyla genişledi. Başlangıçtan beri World of Darkness, oyuncuların karanlık bir dünyada canavarlar olmasına olanak sağladı. Bu sayede oyuncuların en karanlık yönleri de bu karanlık dünyayı şekillendirdi.

World of Darkness dünyası aynı zamanda oyuncuları ırk, cinsiyet, inanç ve cinselliğin geniş bir yelpazesi altında toplamayı, hiçbir ayrım yapmadan başardı.

World of Darkness Yapımları Karanlığı Ekranlara Taşıyacak

2015 yılında White Wolf’un CEO’su Tobias Sjogren ve Baş Yazar Martin Ericsson, firmanın Paradox Interactive bünyesi altına katılmasının ardından World of Darkness’ın geleceğini ilgilendiren açıklamalarında evrenin dizi ve filmlerle genişleyebileceğinin sinyallerini vermişti.

Vampire: The Masquerade ve Rol Yapma Oyunlarının Ötesine Geçmiş Bir Kültür

Yıllar önce Sony, Underworld filmini White Wolf firmasının bir Vampire the Masquerade senaryosundan izinsiz olarak filme uyarlamıştı. Bu konu daha sonra mahkemeye de taşınmıştı ancak Sony’nin itirazı kabul edilmişti. Şimdi yeni filmler ve diziler bizi bekliyor.

Yapımcı Christine Boylan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

World of Darkness evreni, kapsayıcı ve çeşitlidir. Her ırktan eşit cinsiyetli karakterleri, baş karakterleri ve düşmanları ve tüm inançların temsilini dahil etmeyi her zaman başardı. Kadınları ve farklı cinsiyetleri daha önce hiç olmadığı gibi oyunlara getirmeyi başardı. Kadınların, renkli insanların ve LGBTI topluluğunun kendilerini rahat hissettikleri bir yerdeki hikayeleri hayata geçirmekten gurur duyuyoruz.

Bir diğer yapımcı Eric Heisserer ise şunları söyledi;

Bu hikayeler, zamanının çok ötesinde, diğer oyunların görmezden geldiği sorunları ve bakış açılarını sunuyor. Bu tür için bir sonraki adım gibi geliyor.

Hivemind Başkanı ve Kurucu Ortağı Jason Brown ise şu açıklamayı yaptı;

Eric ve Christine, en sıra dışı içerik oluşturuculardan. Aynı zamanda, World of Darkness başladığından bu sistemi FRP olarak oynayan oyuncular. Hikaye anlatıcısı ile hikaye arasındaki bağlantının bu kadar derin olması ender bir fırsat ve bu, bizim en çok ses getiren yapımlarımızın çoğuna yol açan simyadır.

World of Darkness Yapımları Nerede Yayınlanacak?

World of Darkness ekibinin seçeneklerini açık tutabilmesi için henüz bir yayıncı anlaşması yapılmadı ve ekip önümüzdeki yıl belirli yapımlar konusundaki gelişmeleri duyurmayı bekliyor.

Heisserer şu anda Netflix’te yayınlanan Shadow and Bone dizisinin yönetmeni ve baş yapımcısı ve 2016 yapımı bilimkurgu filmi Arrival‘ın senaryosuyla Oscar’a aday gösterildi. Ayrıca Bird Box, Lights Out ve ilk yönetmenlik denemesi Hours’u da yazdı. Boylan ise The Punisher, Cloak and Dagger, Constantine, Once Upon a Time“, Castle ve Leverage gibi birçok televizyon dizisini yazdı. Ayrıca DC ve Marvel çizgi romanları da kaleme aldı.

Hivemind şu anda Netflix’in The Witcher dizisinin bir anime ve öncül dizisi geliştiriyor ve aynı zamanda şu anda altıncı sezonunu çeken Amazon’un beğenilen bilimkurgu dizisi The Expanse‘i de hazırlıyor.

Hem ekibin hem de firmanın Netflix ve Amazon ile bağlantıları var. Dizilerin bu platformlardan birinde yayınlanması çok olası görünüyor.

Şu sıralar Dungeons and Dragons filmi ve televizyon dizisini heyecanla bekliyoruz. Amazon da Yüzüklerin Efendisi dizisinde büyük yol aldı. Büyük fantastik projeler ekranları dolduracak gibi görünüyor. Bir de Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2 de çıkabilirse tadından yenmez.

Biz de Türkçe en geniş Vampire ve World of Darkness içeriğine sahip kuruluş olarak bu yaşananlardan memnunuz. Umarız ortaya güzel işler çıkar.

Kaynak: Variety

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  YUCON 2014'ün Ardından...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.