Oyun Haberleri

Paradox Interactive, White Wolf’u Satın Aldı!

vampire-werewolf-white-wolf-banner

Paradox Interactive, yayın hakları CCP Games‘de bulunan White Wolf‘un yayın haklarını satın aldı.

Önümüzdeki yıllar içerisinde yeni Vampire ve Werewolf oyunları görmemiz mümkün!

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl içerisinde CCP Games, uzun zamandır üzerinde uğraştığı online World of Darkness oyununu iptal ettiğini açıklamıştı. Uzun yıllardır oyunun geliştirilme sürecini takip eden oyuncu kitlesi ise bir hayli üzülmüştü. Artık yeni bir White Wolf markası oynamamız zor gözüküyordu.

Ancak güzel haber İsveç’ten geldi. Stockholm merkezli Paradox Interactive’in White Wolf’un oyun haklarını satın aldığı duyuruldu. CEO Tobias Sjögren yaptığı açıklamada White Wolf için “Dungeons and Dragons’ın ardından en meşhur ikinci FRP sistemini ailemize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzde uzun bir çalışma dönemi olacak. 25 yaş üstüne hitap edecek yeni White Wolf oyunları yapmak istiyoruz,” dedi. Ayrıca, “White Wolf kitaplarının basım süreci buna kendini adamış başka bir takım tarafından sürdürülecek,” diye ekledi. Yani Paradox sadece White Wolf ile ilgili oyunları yapma hakkını almadı onun tüm haklarına sahip oldu.

paradox-interactive-banner

Vampire: The Masquerade ve Werewolf: The Apocalypse, Paradox’un üzerine eğileceği ilk iki başlık olsa gerek. White Wolf dünyasında anlatabilecek onlarca hikaye var. Firma sadece bu iki marka ile yetinmeyecektir diye düşünüyoruz.

Ayrıca Europa Universalis, Iron Hearts serileri ile strateji konusunda yeni fikirleriyle dikkat çeken Paradox’un, nasıl bir White Wolf oyunu yapacağı da merak konusu.

İlginizi Çekebilir  Tetris Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu