Haberler

UFigures – Figür Toplayanların Takip Etmesi Gereken Bir Site

Ufigures

Action figure kavramı ilk olarak 1964 yılında hayatımıza girmesine rağmen temeli çok eskilere dayanmakta olan bir düşünce, tarih öncesi zamanlarda inanılan tanrıların heykelcikleri bir tapınma aracından öte insanların o tanrıların simgelerini evlerinde yahut tapınaklarında sergileme arzusundan ileri geliyordu.

Modern hayatta ilk action figure, Hasbro firması tarafından G.I. Joe isimli çizgi film için üretilen ve 11.5 inch boyu olan bir heykelciktir. 70’lerde Marvel ve DC kahramanlarının figürleri bunları izledi ve 80’lere geldiğimizde figür çılgınlığı tüm dünyayı saran bir fenomen haline geldi.

Star-wars-action-figure-auctionHepimizin evinde, odasının bir köşesinde sergilemekten zevk aldığı, baktıkça izlediği filmleri, oynadığı oyunları hatırlatan, kimine isim verdiğimiz ve kesinlikle oyuncak olmayan figürlerimiz vardır. FRPNET ailesi üyelerinden Ufuk Ovacık bu fikirden yola çıkarak bir figür araştırma sitesini bizlere armağan etti.

Peki sitede neler var ;

Ülkemizde nadir bulunan figürler, kaliteli fotoğraflarıyla ve çok önemli hikayeleriyle birlikte sunulmakta. Ayrıca bizlerin elinde bulunan figürleri de inceleme ve sergileme konusunda her zaman yardıma açık.

UFigures sitesine buradan ulaşıp birbirinden güzel figürlerin incelemelerini okuyabilir, farklı figürleri tanıyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.