Sinema Haberleri

Sırasını Han Solo’ya Kaptıran Boba Fett’in Solo Filmi, Logan’ın Yönetmenine Emanet

Galaksinin en kötü şöhretli ödül avcısı nihayet beyaz perdeye gelebilecek gibi görünüyor.Yılan hikayesine dönen Boba Fett‘in solo filmi, Logan‘ın yazarı ve yönetmeni James Mangold’a emanet edildi. The Hollywood Reporter’da yayınlanan haberin detayları şöyle: Logan filminin hikayesini kaleme alan ve kamera arkasına geçen James Mangold, Star Wars’un Boba Fett filmini yönetecek. 2012’den beri filmle adı geçen Simon Kinberg‘in hala projede olup olmadığı ise belirsiz.

Aslında Boba Fett solo filminin, 2018 Star Wars hikayesi olarak gösterime girmesi planlanıyordu ancak 2015 yılında hem de filmin duyurulmasından günler önce yönetmen Josh Trank projeden çıkarıldı ve film rafa kalktı. Söylentiye göre, Star Wars kutlamalarında yayınlanmak üzere konsept fragmanı bile hazırlanmış olan film, yerini bugün gösterime giren Solo: A Star Wars Story (Solo: Bir Star Wars Hikayesi) filmine kaptırdı.

YouTube player

Projenin başına geçen Mangold şu sıralar Ford ile Ferrari arasındaki rekabeti anlatan bir film üzerinde çalışıyor, dolayısıyla Boba Fett filminin, Episode IX’dan sonraki yapım olması öngörülüyor. Ama ne de olsa her an her şeyin değişebileceği Star Wars dünyasından bahsediyoruz. 2020 yılında gösterime girmesi planlanan Star Wars filminin hangisi olacağını bile bilmiyoruz daha! Söylentiler, biri Rian Johnson diğeri de David Benioff ve D. B. Weiss‘in yöneteceği iki film kadar, Stephen Daldry‘ın yönetmenliğini yapacağı Obi-Wan Kenobinin filmini de işaret ediyor.

Gelelim Boba Fett’e… The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi filmlerindeki bazı sahnelerde gördüğümüz Boba Fett’in bu filmde öldüğü varsayılıyor. Ancak özel baskıda A New Hope’a dahil edilen Boba’nın, aslında eski bir ödül avcısı olan babası Jango Fett’in klonu olduğunu öğrenmiştik. Lucasfilm’in James Mangold’u başına geçirdiği projede; Boba acaba orijinal üçlemeden önceki yıllarında mı çıkacak karşımıza? Sarlacc çukurundan kurtulup yine galaksiye korku salmaya çalışır belki de… Siz ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.