Sinema Haberleri

Rubik Küp’ün Hem Filmi Hem de Oyun Programı Geliştirilecek

Netflix‘in Queen’s Gambit dizisi ile satranç başta olmak üzere klasik oyunlara ilgi artarken, dünyanın en popüler bulmaca oyuncaklarından Rubik Küp‘ün beyazperde ve televizyon dünyasına adım atacağı ortaya çıktı. Hyde Park Entertainment ile Endeavor Content, Rubik Küp‘ün filmini ve oyun programını yapmak için işbirliği yaptı.

Macar Heykeltraş ve Mimari Profesörü Erno Rubik tarafından 1974 yılında icat edilen Rubik Küp bugüne kadar 450 milyon adet satılarak dünyanın en çok tercih edilen oyuncaklarından biri haline geldi. Rubik Küp‘ü sinema ve televizyon dünyasına taşımak isteyen Hyde Park Entertainment‘tan Ashok Amritraj, Priya Amritraj ve Addison Mehr filmin yapımcılığını üstlendi.

Hyde Park‘ın Endeavor Content ile yaptığı anlaşmayla Rubik Küp için bir oyun programı hazırlanmasına da karar verildi. Rubik Küp kullanıcılarının birbirleriyle yarışacağı televizyon programını The Wall‘un yapımcısı Glassman Media geliştirecek. Programın başında Ashok Amritraj ile Andrew Glassman yer alacak.

İlgili Makaleler

Her iki projenin de mimarı Ashok Amritraj, “Hindistan’daki gençlik günlerimden beri Rubik Küp ile kişisel ve nostaljik bir bağım var. Endeavor Content ile birlikte çalışacağım için çok heyecanlıyım. Harika ve karmaşık bir Rubik evreni yaratmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Endeavor Content Eş Başkanı Graham Taylor ise, “Rubik Küp, ikonik ve ailecek sevilen bir marka. Hyde Park ile dünya genelindeki izleyicilere film, televizyon ve oyun programı içerikleri yaratmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.