Sinema Haberleri

Rey’in Aslında Bir Kenobi Olması Planlanmış!

Disney’in Star Wars Üçlemesi bittikten sonra filmin oyuncularından peşi sıra ilginç açıklamalar geliyor. Bir yenisi de Rey’i canlandıran Daisy Ridley’den geldi.

Madem konu Disney’in Star Wars Üçlemesi’nden açıldı, eh o zaman serinin ne kadar da kötü olduğunu anmadan başlamayayım. Gerçekten de çok ama çok kötü bir üçleme izlediğimizi bu tarz açıklamalar geldikçe bir kez daha anlıyorum. Tutarlılık yok, seriyi devam ettirecek noktalar yok, karakter derinliği yok, vizyon yok, yetenek yok! Nasıl olduysa filmler bir şekilde vizyona girdi.

Geçen haftalar içerisinde Daisy Ridley, Hollywood’da iş bulamadığından şikayetçi olmuştu. Birkaç ay öncesinde de John Boyega, ırkçılığa karşı yürüyüş düzenlenen Londra’da görüntülenmişti. Disney, Boyega’ya destek verdiğini söylese de ünlü oyuncu daha önceden Çin’de yayınlanan Star Wars posterinde olmayışını işaret etmişti. Aynı Boyega, Star Wars senaryosunu eski evinde unuttuğunu ve az daha ebay üzerinden satışa çıkacağını da itiraf etmişti.

Elbette bir de aralarında oyunculuğunu çok beğendiğim Oscar Isaac’in, serinin ne kadar kötü olduğunu ve yönetim ekibini eleştirdiği açıklaması da vardı. Yani neresinden tutsanız kötü yönetilmiş bir üçleme var.

Rey Palpatine Değil, Rey Kenobi Olacaktı!

Jimmy Kimmel Live programına katılan Daisy Ridley, programın misafir sunucusu Josh Gad’ın sorularına cevap verdi. Gad, son zamanlarda 80ler kültürüne ve geek kültürüne yönelik çalışmalarla adı fazla anılan bir oyuncu oldu. Kendisinden daha fazlasını da bekler olduk.

Neyse konuya dönersek, Ridley’e, Rey karakterinin Palpatine olduğunu sırrını ne kadar zaman boyunca sakladığı soruldu. Ridley, böyle bir sır olmadığını çünkü yapımcı ekibin onunla bu konu hakkında pek bir şey paylaşmadığını dile getirdi. Ridley, “İlk başlarda Obi-Wan ile bir bağlantısı vardı fakat sonrasında bambaşka yerlere gitti. Sonrasında da kimse olmadığına karar verilmişti.” dedi.

Yani bu da bizim 2017 yılında sitemizde yer verdiğimiz Star Wars teorisinin bir dönem gerçek olduğunu da kanıtlıyor. Bu teoriye göre Abrams, aslında üç filmlik bir senaryoyu hazırlamış ancak Disney her film için farklı bir bakış açısıyla çalışmak istemişti. Senaryo ve taslaklar iptal edilince her şey de altüst olmuştu.

Teori şundan bahsediyordu: Obi-Wan Kenobi, Rey’in dedesiydi. Kenobi, Clone Wars döneminde yardım ettiği Mandolore gezegeni düşesi Satine Kryze ile yakınlaşmıştı. Dizide böyle bir durumdan bahsedilmese de bir çocukları olacağı ve bunun da Rebels dizisindeki Sabine olabileceği söylenmişti.

Rey ise Sabine ile Ezra Bridger’ın çocuğu olacaktı. Yani hem Kenobi kanı, hem Kryze kanı hem de Bridger kanı Rey’in kanında dolaşacaktı. İşte sırf bu yüzden üç film boyunca yapabildiği şeyleri neden kolayca yapabildiği anlatılabilecekti.

Ama Disney ne yaptı? Gittiler çoktan ölmüş olması gereken Palpatine’i çıkarıp onun torununun Rey olduğunu söylediler.

Takdir sizin…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sony, Tom Hollandlı Uncharted Filmi İçin Bumblebee'nin Yönetmenini İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.