Sinema Haberleri

Zack Snyder’ın Uzay Operası Rebel Moon İlk Bölüm İçin Yeni Fragman Yayınlandı

Rebel Moon ilk bölüm için geri sayım başladı. Netflix, ünlü yönetmen Zack Snyder‘ın merakla beklenen uzay operası “Rebel Moon – Part One: A Child of Fire” için heyecan verici bir fragman paylaştı. Film, 15 Aralık’ta sınırlı bir vizyonla sinemalarda gösterime girecek ve ardından 22 Aralık‘ta Netflix platformunda izleyiciyle buluşacak.

Oyuncu Kadrosunda Büyük İsimler

Zack Snyder’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu epik uzay macerasında Sofia Boutella, Ed Skrein, Cleopatra Coleman ve Cary Elwes gibi önemli isimler rol alıyor. Film, galaksiyi zorlu bir istiladan kurtarmak için bir araya gelen savaşçı bir grup etrafında şekillenen genç bir kadının hikayesine odaklanıyor.

Fragmanı Youtube üzerinden de izleyebilirsiniz

Rebel Moon’un Konusu

Zack Snyder, Disney henüz Lucasfilm’i satın almadan önce bir Star Wars filmi üzerine çalışıyormuş. Rebel Moon hikayesi, aslında Zack Snyder’ın Lucasfilm için geliştirdiği henüz yapılmamış Star Wars filmi. Snyder, projeyi biraz düzenleyerek onu orijinal bir film projesine dönüştürdü.

Bir galaksinin kıyısındaki barışçıl bir koloni, zalim bir yönetici gücün orduları tarafından tehdit edildiğinde, köylüler arasında yaşayan gizemli bir yabancı olan Kora (Sofia Boutella) hayatta kalmak için en iyi umutları haline gelir. The Mother World’e karşı imkansız bir duruş sergilemek için kendisiyle birleşecek eğitimli savaşçılar bulmakla görevlendirilen Kora, farklı dünyalardan gelen ve ortak bir kurtuluş ve intikam ihtiyacını paylaşan yabancılar, isyancılar, köylüler ve savaş yetimlerinden oluşan küçük bir savaşçı grubu toplar. Bütün bir Realm’in gölgesi en beklenmedik ayların üzerine düşerken, bir galaksinin kaderi üzerine bir savaş verilir ve bu süreçte yeni bir kahramanlar ordusu kurulur.

Rebel Moon
REBEL MOON: (L-R) Doona Bae as Nemesis, Ray Fisher as Bloodaxe, Staz Nair as Tarak, Michiel Huisman as Gunnar, Sofia Boutella as Kora, Charlie Hunnam as Kai, E. Duffy as Milius and Djimon Hounsou as Titus in Rebel Moon. Cr. Clay Enos/Netflix © 2023

“Rebel Moon” ile “Army of the Dead” Evreninde Devam

Zack Snyder, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Rebel Moon‘un, yine Snyder’ın yönettiği Netflix filmi Army of the Dead ile aynı evrende geçtiğini belirtti. Ancak bu iki film arasında büyük bir coğrafi ve tematik fark olduğunu vurguladı. “Army of the Dead” Las Vegas’taki kıyamet ortamında geçerken, “Rebel Moon” uzayda geçen bir epik olarak karşımıza çıkacak.

İki Bölüme Ayrılan Film

Başlangıçta 172 sayfalık bir senaryo yazan Snyder, bu hikayenin üç saatten fazla sürecek bir film olacağını düşünmüştü. Ancak Netflix ile yapılan anlaşma sonucunda film iki bölüme ayrıldı. Snyder, her iki bölümün de yetişkinlere yönelik bir yönetmen kurgusuna sahip olacağını ifade etti.

🔸 Rebel Moon, House of the Bloodaxe Çizgi Romanlarıyla Genişliyor – FRPNET

Heyecan Verici Gösterim Öncesi

Rebel Moon ilk bölüm olan Rebel Moon – Part One: A Child of Fire, Netflix’te yayınlanmadan önce belirli şehirlerdeki seçkin sinemalarda gösterime girecek. Los Angeles, New York City, Toronto ve Londra gibi büyük şehirlerde seyirciyle buluşacak olan film, sinemaseverlere özel bir gösterim deneyimi sunacak.

Snyder’ın uzay operası, bilimkurgu ve aksiyon severleri beklenen bir serüvene davet ediyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.