Sinema Haberleri

Matt Reeves, The Batman’in PG-13 Rating’ini Savundu

4 Mart’ta vizyona girecek The Batman filmi PG-13 rating’i almıştı. Hayranlar ise Joker filmindeki gibi R rating (18+) bekliyorlardı. Yönetmen Matt Reeves, filmin temasının yumuşatılmadığı konusunda güvence verdi.

The Batman’ın PG-13 rating’i alması DC hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Zira Joaquin Phoenix‘in canlandırdığı Joker karakteri ekranlara R rating (+18) ile gelmişti. Seyirci kitlesi çocukları içermese dahi film gişede başarı elde etmişti. Joker ile aynı evreni paylaşan The Batman filmi de Robert Pattinson‘ı vahşete bağımlı bir Bruce Wayne olarak gösteriyordu. Fragmanda vadedilen vahşet ise PG-13 rating’e çok da uymuyordu.

Den of Geek, Matt Reeves’in rating hakkında yaptığı açıklamalarla hayranların endişesini giderdi. Meğer yönetmenin The Batman için vizyonu başından beri PG-13 rating alacak bir hikayeymiş.

Kafamda film daima rahatsız edici, avangart, nefes kesici ve noir temasında PG-13 bir yapımdı. Daima böyleydi ama PG-13’ün sınırlarını zorlayacağımızı da biliyordum. Yani filmi sonradan PG-13 olsun diye kesmemiz gerekmedi. Şimdiye kadar reklamlarda kullandığımız ton, filmde göreceğiniz tonu birebir yansıtıyor. Hayranların merak ettikleri halde erişemedikleri bir R rated versiyonu ya da filmin bir special cut’ı yok. Bir anda filmden sahneler kesip atmaya falan başlamadım.

PG-13 almış olmaktan memnunum. Çünkü insanların filmi izlemeye gidebilmelerini istiyorum. Filmin atmosferi hakkında heyecan uyandıran tüm fragman ve görselleri de filme sadık kalarak hazırladık.

Matt Reeves

Yani yönetmene göre bizi sinema salonunda bir sürpriz beklemiyor.

The Batman hakkında çok fazla şey duyduk, duyuyoruz.

Film için birçok güzel kaynaktan ilham almışlardı. Andy Serkis de filme Matt Reeves ile tekrar çalışabilmek için dahil olmuştu. Ardından da filme dair çok olumlu yorumlar yapmıştı. Fragmanlar ve görseller de bizi memnun etmişti. Sanırım artık film konusunda bir endişemiz kalmadı.

4 Mart artık çok yakın. İzleyip göreceğiz bakalım!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.