Sinema Haberleri

Avatar Serisinin Vizyon Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

James Cameron’un çekimleri devam eden bilimkurgu serisi Avatar’ın sıradaki filmlerinin birer yıl daha ertelendiği duyuruldu.

Geçen aylar içerisinde Avatar’ın çekimlerinin Yeni Zellanda’da devam ettiğine dair bir bilgi almıştık. Filmin yapımcısı Jon Landau, filmin setini yerinde ziyaret ederek çeşitli fotoğraflar paylaşmıştı. Ancak çekimler ve prodüksiyon çalışmaları devam etse de filmin vizyon tarihi bir hayli gecikecek.

Disney tarafından yapılan duyuruya göre serinin sıradaki filmleri birer yıl ertelendi. Bundaki en büyük etki sinema salonlarının ne zaman açılacağına ilişkin henüz belli düzenlemelerin yapılmamış olması. Ayrıca ister istemez, ABD’deki gösterilerin de çalışma koşullarını etkilediği biliniyor.

James Cameron, erteleme hakkında uzunca bir mektubu hayranlarıyla paylaştı. Bu açıklamadan dolayı ne kadar üzgün olduğunu dile getirirken, yapım süreciyle ilgili hiçbir sorunun olmadığını, yapımcı firmanın desteğinin daima arkalarında olduğunu söyledi. Yani Disney ile alakalı bir sorun yok.

Daha öncesinde 17 Aralık 2021 tarihine ertelenen Avatar 2, bu açıklamayla 16 Aralık 2022 tarihine ertelenmiş oldu. Avatar 3’ün vizyon tarihi 22 Aralık 2023’ten 20 Aralık 2024’e ertelendi. Avatar 4, 19 Aralık 2025’ten 18 Aralık 2026’ya; Avatar 5 ise 17 Aralık 2027’den 22 Aralık 2028’e ertelenmiş oldu.

Disney markası altında ertelenen en büyük yapım sadece Avatar olmadı. Marvel Studios altındaki birçok çizgi roman uyarlamasıyla birlikte, seride değişikliğe gidileceği bilinen Star Wars filmleri de daha da ileriye ertelendi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  He-Man Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.