Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Avatar 2 Çekimleri Yeni Zelanda’da Devam Ediyor

Avatar 2 Çekimleri Yeni Zelanda’da Devam Ediyor

James Cameron’ın yazıp yönettiği Avatar serisinin uzun zamandır beklenen devam filminin çekimleri için tüm ekibin Yeni Zelanda’ya geçtiği öğrenildi.

Bilimkurgu denilince akla gelen ilk yönetmenlerden biri olan James Cameron, Avatar serisine kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmi 2009 yılında vizyona giren ve görsel efekt konusunda ağzımızı açık bırakan bu masalsı bilimkurgu filminin devamını da merak ediyorduk. Aradan geçen uzun süreye rağmen Avatar’a karşı olan beklenti hiç azalmadı.

Fox firması altında olan Avatar yayın hakları, Disney-Fox anlaşmasının ardından Mickey Mouse’un patronlarına geçmişti. Tabii bu sancılı süreçte filmin çekimleri için birçok kez erteleme kararı çıkmıştı. Fakat sonrasında Avatar için toplamda 5 filmlik bir seri duyurulmuştu.

Dünyamızı saran COVID-19 salgını öncesinde Avatar 2’nin çekimlerine başlanıldığı biliniyordu. Ancak salgının tehlikeli boyutlarda artış göstermesi, sinema sektörünü de etkilemişti. Çekimlerin daha uygun koşullarda yapılacağı zamana kadar birçok film projesi de rafa kaldırılmıştı.

James Cameron ve Avatar 2 set ekibi, Yeni Zelanda’nın salgına karşı dirençli duruşundan faydalanarak, filmin çekimlerine bu ülkede devam edecekler. Daha öncesinde çekimlerin bir kısmı zaten Yeni Zelanda’da yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir  21st Century Fox, Resmen Disney'in Oldu

Duyuru paylaşımı filmin yapımcısı Jon Landau’dan geldi. Film için özel olarak hazırlanmış setten fotoğraf paylaşan Landau, “Avatar setimiz hazır; önümüzdeki hafta Yeni Zellanda’da iş başı yapacak olmamız çok heyecan verici. Burada Matador isimli üstün hızlı komuta aracını görüyorsunuz, arkasında da bir jet motoru olan Picador var. Daha fazlasını paylaşmaya can atıyorum.” sözlerine yer verdi.

Eğer bir aksilik olmazsa Avatar 2, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek. Sıradaki filmlerin de ikişer yıl arayla vizyondaki yerlerini alması bekleniyor.