Haberler

Robert J. Schwalb’tan Dungeons & Dragons 5e İçin Warlord Sınıfı

Dungeons & Dragons için ürettiği sayısız kitap ve kendi FRP sistemi olan Shadow of the Demon Lord ile tanınan ünlü oyun tasarımcısı Robert J. Schwalb, Dungeons & Dragons 5e için Warlord sınıfını yeniden yaratmış. 

Son zamanların en başarılı FRP içerik üreticilerinden birisi olan Robert J. Schwalb, D&D 4e’nin ikonik sınıflarından birisi olan Warlord‘u yeni D&D sürümü için yeniden yaratmış. 

Bir Bard ile Fighter (savaşçı) karışımı olan Warlord sınıfı, savaş esnasında taktik bilgisi ve sözleri ile müttefiklerine çeşitli bonuslar sağlıyor. Yeri geldiğinde dostlarının zayıf yanlarını kapatırken, yeri geldiğinde de verdiği taktik bilgiler sayesinde düşmanların çok daha kolay şekillerde öldürülmesine olanak sağlıyor. 

Eğer siz de D&D 5e oyunlarınızda Warlord sınıfı ile oynamak isterseniz, Robert J. Schwalb‘ın hazırladığı içeriğe 2.49 Dolar ödeyerek Drivethrurpg üstünden ulaşabilirsiniz.

Peki kimdir bu Robert J. Schwalb diyecek olursanız ise kısaca kendisinden de bahsedeyim. Book Of Vile Darkness ve Dark Sun Campaign gibi favori D&D kitaplarımın yaratıcılarından olmakla birlikte Shadow of the Demon Lord gibi harika bir FRP sisteminin de arkasındaki isimdir. Genel olarak tarzı oldukça karanlık ve ciddi olan ismin şeytani ortamlar yaratmada üstüne olmadığını söyleyebiliriz.

Shadow of the Demon Lord’un Yaratıcısı Robert Schwalb ile Röportaj

Robert J. Schwalb ile daha önce yaptığımız bir röportaja şu link üstünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca şu link üstünden de Shadow of the Demon Lord sistemi üstüne yazılmış detaylı bir incelemeyi okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kayra Keri Küpçü, ENnie Jürisinde Hat-Trick Yapmaya Hazırlanıyor! Siz de Destek Olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu