Oyun Haberleri

Sunless Sea’nin Yazarı ve Blackwell’in Geliştiricisinden Yeni Bir Vampir Oyunu – Nighthawks

2018 yılı, hem masaüstü hem de bilgisayar platformlarındaki vampir oyunları açısından şuana oldukça verimli bir yıl oldu. Vampire: the Masquerade 5. edisyonu ile sahalara geri döndü, Focus Home Interactive’in heyecanla beklenen oyunu Vampyr oyuncular ile buluştu ve gecenin çocukları tarafından güzel haberler bu iki büyük başlık ile de sınırlı kalmadı. Yeni vampir RPGsi Nighthawks, çok yakında oyuncu ile buluşmaya hazırlanıyor!

► Vampire: The Masquerade 5th Edition Bu Yaz Geliyor

Lovecraftian temaları işleyişi ve hikayeciliği ile oyuncuların beğenisini kazanan Sunsless Sea oyununun yazarlarından Richard Cobbett ve aldığı olumlu geri dönüşler ile göz dolduran, paranormal temalı indie oyun Blackwell’in geliştirici ekibi Wadjet Eye’ın ortaklığı ile geliştirilecek olan Nighthawks, karanlık bir şehir fantazyası olacak. Toplumdan dışlanmış, genç bir vampir olarak hayatta kalmaya çalışacağız.

Oyun resmi sitesinde şu sözlerle anlatılıyor:

“Çürüyen şehre, yokluktan zenginliğin zirvesine yükselmeye kararlı, genç bir vampir olarak adım atın. Dinmeyen açlığınızı besleyin. Kendi gece klübünüzü işletin. Gizli güçlere hükmedin. Geceyi kucaklayın ve hikayelerini yaşayın… Ve hassas dengeler parçalanmak üzereyken kendinizi, hem insanların hem de vampirlerin kaderini sonsuza dek değiştirecek modern politik oyunların ve kadim komplo teorilerinin içinde bulun.”

YouTube player

Şuan için oyun hakkında paylaşılmış detaylar bir hayli sınırlı. Yazar Cobbett’ın paylaştığı bilgilere göre Nighthawks, Sunsless Sea’nin edebi tarzı ile Vampire: the Masquerade – Bloodlines gibi oyuncuların hayran olduğu karanlık şehir fantazyası temalarını birleştirecek.

Projede yer alan isimlerin alanlarında daha önce ortaya koydukları başarılı projelerine baktığımızda, ellerindeki zengin malzemeyi başarı ile işleme ihtimalleri yüksek görünüyor. Oyun için gelen ilk kısa fragman ve erken oyun görüntüleri de insanın içinde, VtM: Bloodlines’dan beri özlediğimiz atmosferin tadını bir kez daha yakalabilme umudu yaratmıyor değil. Nighthawks’un 5 Eylül tarihinde yayınlanacak olan Kickstarter kampanyası ile oyun ihtiyaç duyduğu desteği toplamaya başlayacak ve bizler de yeni detaylar öğrenme şansını yakalayacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.