Haberler

Vampire: The Masquerade 5th Edition Bu Yaz Geliyor

White Wolf Entertainment’ın, bundan tam 27 yıl önce masaüstü rol yapma oyunlarına yeni bir soluk getiren ilk göz ağrısı Vampire: The Masquerade, 5. edisyonu ile bu yaz diriliyor. Eğer 20. yıl özel baskısını saymazsak Vampire: The Masquerade’in sevenleri, tam 15 yıldır yeni bir edisyonun çıkışını bekliyordu.

Pazartesi günü White Wolf, 5. edisyonun İngilizce baskılarının dünya çapında dağıtımı için Modiphius Entertainment ile anlaştığını duyurdu. Ön siparişler 28 Nisan’da başlıyor. Kargolar ise Ağustos sonunda yollanmaya başlanacak.

5. edisyon ile White Wolf, VtM’i 21. yüzyıla taşımayı amaçlıyor. Metaplot’un yanı sıra mekaniklerde de büyük değişiklikler yapıldı, kurallar baştan aşağı elden geçirildi. Ön paylaşımlara yapılan yorumlarda gördüğümüz kadarıyla hayranların kimisi bu değişiklikler konusunda oldukça heyecanlı iken büyük bir kısmı da yeni kuralların işlevselliğine tereddütle yaklaşıyor. Değişikliklerin gereksiz mi yoksa tatmin edici mi olduğunu ise görünüşe göre en erken önümüzdeki sonbaharda göreceğiz.

V5’in en önemli yanı ise vampirlerin hikayesini daha da ileriye taşıyacak ve derinleştirecek olması. White Wolf’un duyurusunda belirtildiğine göre metaplot, kaldığı yerden devam ettirilecek. Bu da VtM’in pek çok seveninin korkutuğu şeyin, yani oyunun yeniden yazımının gerçekleşmeyeceğini gösteriyor. Modern gecelerde vampirlerin aklında dönen tilkileri tüm detaylarıyla öğreneceğiz. İkinci Engizisyon’un saldığı korku, Gehenna Savaşı’nın iç yüzü ve daha pek çok karanlık sırra vakıf olacağız.

V5’in resmi olarak raflarda yer almasına tamamen renkli basım, iki adet ciltli kitap eşlik edecek: Camarilla ve Anarch kural kitapları. “Peki ya Vampire: The Masquerade’in gerçek vampirleri, Caine’in Kılıcı Sabbat nerede?” diye soracak olursanız da Gehenna pek de umduğu gibi gelmeyen Sabbat’ın onurlu savaşçılarının biraz sabretmesi ve bir Sabbat kural kitabı için ilerleyen tarihleri beklemesi gerekiyor. Camarilla ve Anarch kural kitapları ise önümüzdeki sonbaharın sonunda satışa çıkacaklar.

Tabii White Wolf’dan gelen güzel haberler bununla sınırlı değil. Vampire: The Masquerade temelli kart oyunu Vampire: The Eternal Struggle da basıma geri dönmeye hazırlanıyor. White Wolf ve Black Chantry Productions işbirliği ile üzerindeki tozu silkecek olan Vampire: The Eternal Struggle, yakın zamanda oyuncular ile buluşacak. Hem eski kitlesini yeniden canlandırmayı hem de taze kan çekmeyi amaçlayan Vampire: The Eternal Struggle’ın çıkışı ile birlikte tam 5 kart paketi de satışa hazır olacak. Bu paketler sırası ile:

  • The Lost Kindred genişleme paketi
  • Keepers of Tradition yeniden basım paketi 1
  • Keepers of Tradition yeniden basım paketi 2
  • Heirs to Blood yeniden basım paketi 1
  • Heirs to Blood yeniden basım paketi 2

2018 kesinlikle White Wolf’un ve gecenin çocuklarının yılı olacak gibi görünüyor. Bize ise bol The Cure soslu çalma listelerimizi tazelemek ve şimdiden kenara para ayırmaya başlamak düşüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampir Avcısı Amerikan Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.