Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Starcraft Geri Dönüyor – Starcraft Remastered Duyuruldu

Starcraft Geri Dönüyor – Starcraft Remastered Duyuruldu

Daha 1 Nisan’a bir hafta kaldı, Blizzard nasıl bir şaka yapacak derken dedikodular (gecikmeli de olsa) gerçek çıktı! Starcraft Remastered resmen duyuruldu!

Geçen sene bir Kore haber sitesinde çıkan haberin yayınlanıp ardından hızlı bir şekilde kaldırılmış olduğunu haber yapmıştık. Fakat gecikmeli de olsa Blizzard tüm Starcraft hayranlarını sevindirecek hamleyi yaparak bu yaz Starcraft ve Brood War ek paketi ile beraber yenilenmiş 4K grafikli, yenilenmiş sesler, yenilenmiş videolar ve tam Battle.net desteği ile çıkartacak. Fakat oynanabilirlik ve oyun içi denge orijinalindeki şekli ile korunacak.

Aynı zamanda oyun, yeni adı Blizzard App olan Battle.net için tam desteği olacak. Oynanabilirlik açısından yenilenmiş versiyonda hiçbir değişiklik yok. Ek birim, ırk gibi bir şey söz konusu değil. Bildiğiniz orijinal Starcarft aynen korunacak. Matchmaking ve chat sistemi ve yenilenmiş ladder özelliği de bulunacak. Benim gibi iyi oyunculardan sık sık dayak yiyen ortalama Starcraft oyuncuları için ise sevindirecek bir haber ki o da yeni matchmaking sistemi. İsterseniz seviyenize göre sizi kendi becerinize uygun oyuncular ile eşleştiriyor. Ya da isterseniz klasik matchmaking ile rastgele birini de eşleştirebiliyor. Karar sizin.

İlginizi Çekebilir  The Humble Store'da Kış İndirimleri Başladı!

Asıl güzel olan Mart sonunda orijinal Starcraft: Brood War 1.18 yaması gelecek ve Starcraft Remastered yayına başladıktan sonra Brood War ile klasik Starcraft herkese ücretsiz olacak. Remastered versiyonu ücretli ama orijinal oyunla çok oyunculu desteği ortak olacak ve isterseniz orijinal oyunu Remastered versiyonuna yükseltebileceksiniz.

Üstelik denilene göre eski Blizzard oyunlarının da bu şekilde yenilemeyi düşündüklerini ama öncelik Starcraft’ın olduğuymuş. Açıkçası Starcraft 2’yi çok beğenmeme rağmen, orijinal Starcraft’a alıştıktan sonra çok oyunculu modu o kadar çekici gelmemişti. Tıpkı zamanında Age of Empires 3 çıkmasına rağmen hala 2. oyunu oynamam gibi. Bu şekilde büyük ihtimal özellikle Kore’de var olan ve hem 1. hem de 2. oyunu oynayan kalabalık topluluğu bu şekilde bütünleştirir. Kim bilir, belki Diablo 2 için de aynısını yaparlar.

Bu detaylar sizi kesmedi ise buraya buyrun!