Oyun Haberleri

Oyun Geliştirme Meraklıları Game Jam 03’te Buluştu

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dijital Oyun Tasarım Bölümü, 3. Game Jam etkinliğini Santral İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirdi. Katılımın yüksek olduğu 40 saatlik etkinlikte geliştirilen oyunlar ödüllendirildi.

İlgili Makaleler

Oyun sektörü son yılların en hızlı yükselen pazarlarından birisi. İlk olarak endüstriyel alanda başlayan bu yükselme, geçen zaman içerisinde akademide de kendisine yer buldu.
Ülkemizde Bilgi ve Bahçeşehir Üniversitelerinde dört yıllık lisans programı bulunan Dijital Oyun Tasarım bölümleri, yıl içerisinde birçok farklı etkinliğe imza atıyor. Bu etkinliklerden en çok dikkat çekeni, tüm dünyada da farklı üniversite ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen Game Jam etkinlikleri oluyor.

Game Jam etkinliklerine önem veren Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dijital Oyun Tasarım Bölümü, 23 – 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği 3. Game Jam etkinliğinde 80 kişiyi ağırladı. Sadece üniversite öğrencileri ile sınırlı kalmayan bölüm, büyük bir kısmı Cosmos Yazılım Lisesi‘nden gelen 19 liseli oyun geliştirmeye hevesli öğrenciyi de 40 saatlik maratona dahil etti. Santral İstanbul yerleşkesinde 23 Mart Cuma akşamı başlayan etkinlikte geliştirilen oyunlar, 25 Mart Pazar günü saat 12:00 itibariyle Jürinin karşısına çıktı. Jüride Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Bölümü Öğretim Görevlilerinin yanı sıra Kinguin’den Ayça Zaman da yer aldı.

Game Jam’in finalindeki yarışmaya 18 takım katıldı. 7 farklı başlıkta değerlendirilen oyunlar arasında önce her başlıktaki en iyi yapım ödüllendirilirken, toplam puanda ilk üçe giren takımlar belirlendi. 40 saat boyunca ekinlik alanında konaklayan katılımcılar etkinlikten yepyeni deneyimler elde ederek ayrıldı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.