Oyun Haberleri

Neverwinter: Tyranny of Dragons Macerası Duyuruldu!

neverwinter-tyranny-of-dragons

Sizlere daha önceki haberimizde online rol yapma oyunu olan Neverwinter MMO’nun üçüncü modülü Curse of the Icewind Dale’i anlatmıştık. Daha o haber tazeliğini korurken Wizards of the Coast boş durmayıp dördüncü modüllerini açıkladı! Karşınızda Tyranny of Dragons!

Tyranny of Dragons aslında bu yaz çıkacak olan yeni FRP sistemi D&D Next’e giriş için hazırlanan birkaç macera setinin genel başlığıydı. İçinde The Rise of Tiamat ve Hoard of the Dragon Queen macera setlerini barındıran Tyranny of Dragons, Neverwinter MMO’nun içinde de yer alacak. Böylece hem masaüstü rol yapma oyuncularının hem de bilgisayar oyuncularının karşısına çıkmış olacak. Wizards of the Coast böylece daha öncede belirttiği üzere bundan sonra D&D’nin hem dijital hem de masaüstü ortamında genişleyeceği haberlerini doğrulamış oluyor.

Wizards of the Coast çok sevdiği bir oyun stratejisini kullanıyor aslında. Örneğin bu yaz art arda çıkacak olan The Rise of Tiamat ve Hoard of the Dragon Queen maceralarının aralarında kalan bazı boşlukları, Neverwinter oyununda yayınlayacağı güncellemelerle ve paketlerle dolduracak. Böylece oyuncuları hem masaüstüne hem de dijital dünya bağlamayı amaçlıyor.

Neverwinter oyunu için, Module 4: Tyranny of Dragons 14 Ağustos 2014 tarihinde yayınlanacak. Oyunun iki ayrı macera setinden ilki Hoard of the Dragon Queen 19 Ağustos 2014 tarihinde; ikincisi The Rise of Tiamat ise 21 Ekim 2014 tarihinde çıkacak.

hoard-of-the-dragon-queen-coverPeki bu maceraların konusu ne bir görelim;

Hoard of the Dragon Queen:

Unutulmuş Diyarlar’da Spellplague olayı olduktan sonra etkinliğini eskisine göre biraz yitirmiş pek çok örgüt mevcuttur. Faerun’un her yerinde hatta diğer düzlemlerin bazılarında bile ajanları bulunan Arpçılar (Harpers) ve Zhentarim bunların başında gelir. Ama bir tanesi var ki sessizliği hepimizi korkutan. İşte karşınızda CULT OF THE DRAGON!

Örgütün liderini pek çok Diyar kurdu tanıyacaktır; Sammaster! Kendisi çok güçlü bir büyücü olmasının yanı sıra büyü tanrıçası Mystra tarafından da bir süreliğine Seçilmiş yapılmış ancak eylemleri dolayısıyla tekrar bir ölümlü olmuştur. Ejderhalara ve nekromansiye (ölüm büyücülüğü) olan ilgisi ona “bir gün Faerun’u ölü ejderhalar –dracolich- yönetsin” idealini vermiştir. Bunun için Cult of the Dragon örgütünü kurmuştur ve bulduğu tüm ejderhaları dracolich’e dönüştürmeye başlamıştır. Kendisi öldürülmüş, liç olarak tekrar doğmuş, sonra tekrar yok edilmiş, tekrar doğmuş ve en son kalıcı olarak tekrar yok edilmiştir. Onun ölümüyle birlikte örgüt epey bir sarsılmış, yok olmanın eşiğine gelmiştir ve eski aktifliğini kaybetmiştir. Spellplague’in sonlarına doğru tekrar canlanmaya başlamış olan bu örgüt meğer Faerun’a terör salmak için korkunç planlar yapıyormuş!

Unutulmuş Diyarlar panteonunda ejderha tanrısı olarak bilinen birkaç tanrı ve tanrıça vardır ancak bunlardan en çok bilineni Tiamat, diğer ismiyle Ejderha Kraliçe’dir. Kendisi Dokuz Cehennem (Nine Hells) düzleminde hapis hayatı yaşayan bir tanrıçadır ancak esareti daha fazla sürmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü Cult of the Dragon, Tiamat’ı serbest bırakma niyetinde!

Bunun için ejderhalarla ve Thay diyarının Kızıl Büyücüleri’yle (Red Wizards) müttefik olan örgüt şehir şehir dolaşıp Ejderha Kraliçeleri için hazine toplamaya ve düşmanlarını bir bir bulup yok etmeye başlamıştır. Yaptıkları yıkım o kadar büyümüştür ki kuruldukları günden beri düşman olan Harpers ve Zhentarim örgütü de ittifak kurup bu tehdide karşı birlikte savaşmaya başlamıştır. Diyarlar hiç bu kadar çaresiz kalmamıştı!

The Rise of Tiamat:

tiamatCult of the Dragon sonunda kraliçelerini geri getirmeye hazırlanıyor! Diyarlar iyi yürekli insanlar için giderek daha vahim bir yer haline gelmeye başlamıştır. Kendisine müttefik arayan iyiler ve kötüler korkunç büyük bir politika denizinin içinde yüzerken bir taraftan da kılıç ve büyü savaşları sokaklara sıçramaya başlar. Derinsu’dan (Waterdeep) Yürüyen Buzul Denizi’ne ve Thay diyarlarına kadar her yerde kötülüğün kuvvetlerine karşı bir yarış başlamıştır. Bu savaş kazanılsa da kaybedilse de, Diyarlar bir daha eskisi gibi olmayacak.

Bizler de büyük bir heyecanla bu macera setlerini beklemekteyiz. Bu güzel setlerin incelemelerini kaçırmak istemiyorsanız takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  The Elder Scrolls Online - Karakter Yaratma Ekranı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu