Oyun Haberleri

Lost in Play Oynarken Kendimizi Kaybedeceğiz

Kardeşiyle oyun oynarken kurduğu düşlerde kendini kaybeden iki çocuğun hikayesini anlatan point&click macera oyunu Lost in Play çıktı. 32 TL’lik fiyatının hakkını vereceğini garanti ederiz.

Steam Next Fest, Şubat ayında harikalarla doluydu. Ancak Lost in Play içlerinde en keyif aldığım oyunlardan biri oldu. Hem de basit bir point&click macera ve bulmaca oyunu olmasına rağmen. Zira oyunda çocukken kurduğumuz o hayallerin ve oynadığımız oyunların içinde kaybolan iki kardeşin maceralarını izliyoruz. Ve bu tema beni hep cezbediyor.

Oyunu şöyle açıklayayım: Mesela karakter kendisini bir çay partisinde hayal etti diyelim. Çat! Kendimizi bir çay partisinde bulacağız. Konuklarımızı da gözümüz bir yerlerden ısıracak. Zira muhtemelen kardeşlerin oyuncaklarından bazıları olacak bu konuklar.

Oyunlarda kurduğumuz hayali dünyalardan çıkabilmek için de oynadığımız oyunun bitmesi gerekecek. Yani çay partisi oynuyorsak o çay demlenecek, yanında kurabiye ile servis edilecek ve sohbet eşliğinde afiyetle içilecek. Bu bittikten sonra gerçek hayata dönüp başka bir oyunun hayaliyle kaybolabiliriz.

Ancak oynadığımız tüm oyunlar da “kendini oyunda kaybetme” sekansı tetiklemeyecek. Zira bunun tetiklenmesi için karakterin o oyunu hayal etmesi lazım. Örneğin köpeğimizle top atıp yakalamaca oynayabiliyoruz. Ancak bunu yaparken “top aslında bir göktaşıymış ve köpeğim de onu yolundan saptıran cesur astronotmuş” gibi bir şeyler hayal etmiyorsa karakter, hayal dünyasında kendini kaybetmeden top atıp yakalayabilir.

Oyun tabii ki nostaljik yanıyla da kalbimizi kazanıyor. Eskiden bazı çizgi romanları gazete bayiilerinde sayı sayı bulabilirdik. Bulmacalı oyun dergisi gibi şeyler de olurdu oralarda. Noktaları birleştirerek resim yapar, görseller arasındaki 7 farkı bulurduk. Çizgi romanları bir solukta okuyup tüketirdik. Ve yeni sayı çıkana kadar arkadaşlarımızla hep o dergiyi konuşmaya devam ederdik.

İşte bu oyunda o çizgi roman dergilerini okumak ve onların içinde kaybolmak mümkün. Muhteşem değil mi?

Lost in Play Hakkında

Lost in Play, bağımsız oyun firması Happy Juice Games‘in ilk oyunu olacak. Happy Juice Games yalnızca 3 kişiden oluşuyor. Bu onların ilk oyunu olsa da ekip deneyimsiz kişilerden oluşmuyor. Çünkü geliştiriciler daha önce 11Sheep stüdyosunda çalışıyordu ve orada The Office Quest‘in geliştirilmesine katkı sağlamışlardı.

Lost in Play’in orijinal fiyatı 20 dolar. Ancak Türkiye’de 32 TL fiyatla satışa çıktı. Ayrıca oyunda Türkçe dil desteği de bulunuyor. Bence kaçırmayın. Zira yalnızca demosu bile bu fiyatın hakkını verecek kadar eğlenceliydi. Oyuna gelen erken inceleme yorumları da hep olumlu. Dolayısıyla fiyatının hakkını vereceğine garanti gözüyle bakabiliriz.

Dediğim gibi, Lost in Play’in sadece demo’sunu oynama fırsatım oldu. Ancak tamamını en kısa sürede oynayarak bir inceleme yazısıyla karşınızda olacağım.

Gerçi Return to Monkey Island‘ın çıkmasını beklediğimiz şu günlerde çoğu point&click maceranın sönük kalacağını biliyoruz. Yine de bu yıl çıkan oyunlardan Norco ve Lost in Play‘in de hak ettiği ilgiyi görmemesi yazık olurdu. Bir yıla 3 point&click macera oyunu bizce çok değil. Sizce?

Lost in Play’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Güncelleme (16 Ağustos)

Oyunun fiyatı bugün akşam saatlerinde artarak 180 TL‘ye çıktı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Knights of the Old Republic Remake'i Süresiz Ertelendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.