Video Galeri

Return to Monkey Island, Fragmanıyla Karşımızda

Monkey Island serisinin orijinal yaratıcısı Ron Gilbert’ün elinden çıkacak Return to Monkey Island, oyun içi görsellere sahip ilk fragmanıyla karşımızda. Guybrush Threepwood yine stil değiştirmiş.

Oyundan gerçek oynanış sahneleri de içeren fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube player

Fragmanı izleyince görüyoruz ki oyunun görsel tasarımları yine değişmiş. Gerçi biz her yeni oyunda yeni tasarımlar görmeye alışmıştık. Ancak bu kez orijinaline hiç benzemeyen, çok farklı stilde çizimler görüyoruz. Çünkü bu kez görsel tasarım yönetmeni Rex Crowle. Yani Knights and Bikes‘ın çizimlerini yapanla aynı sanatçı. Bu yüzden iki oyunun görsellerinde bazı benzerlikler var.

Ben yeni tasarımı beğendim. Her halükarda 2000’dekinden daha iyi. Siz ne düşünüyorsunuz?

2022

Return to Monkey Island ikinci oyunun bıraktığı yerden LeChuck’s Revenge’in sonundan devam ettirecek hikayeyi. Ancak üçüncü oyundan Murray’i de hikayeye dahil etmeden duramamışlar. Senaryoyu Ron Gilbert ile Dave Grossman birlikte hazırlıyorlar. Dominic Armato da Guybrush’ı seslendirmek için oyuna dönüyor. Ne yazık ki Tim Schafer bu kez oyuna katkı sağlamayacak.

Oyunun yalnızca grafikleriyle değil, oynanış ve mekanikleriyle de bize sürpriz yapacağını söylüyorlar. Ancak tabii ki yine point & click bir macera olacak. Return to Monkey Island henüz net bir çıkış tarihi açıklamadı. 2022 yılı içinde çıkacağını biliyoruz yalnızca. Ama artık oyunu istek listemize ekleyebiliyor, çıkış tarihi açıklanınca anında haberdar olabiliyoruz.

Bu arada Amazon’un da prime üyelerine eski Monkey Island oyunlarını verdiğini hatırlatayım.

Oyunu beklerken eğlenceli resmi sitesine de buradan göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.