Oyun Haberleri

Epic Games, Fallout 3 ve Evoland’i Ücretsiz Dağıtıyor

Her hafta en az bir oyunu kullanıcılarına ücretsiz dağıtan Epic Games, Fallout 3 ve Evoland ikilisiyle bu hafta da ilgimizi çekiyor.

Tabii Epic Games’in önceki haftalarda çok daha fazla göz kamaştıran ücretsiz oyunları olmuştu. Mesela bu hafta Gotham Knights konuşuyoruz. Ve eski Batman oyunlarını Epic Games kullanıcıları ücretsiz şekilde kütüphanelerine eklemişti. Daha yakın zamanda da Lara Croft üçlemesi sayesinde yine Epic Games’i konuşmuştuk. Ancak sanırım şimdiye kadar dağıttıkları en büyük oyun GTA V oldu.

Her halükarda, Cadılar Bayramı İndirimleri‘nin başladığı şu günlerde Epic Games Fallout 3 ve Evoland dağıtarak yine ilgimizi çekti. Hemen öncesinde dağıttıkları Darkwood da Scorn ile birlikte tam Cadılar Bayramı için tavsiye etmelikti.

Darkwood Epic Games free game

Fallout 3 için bir tanıtım yapmamıza gerek yok sanıyorum. Yaklaşık 1 yıl önce Windows 10 ile uyumlu güncellemesini aldı. Artık rahatça oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunun kısa süre önce ciddi miktarda zamlandığını da hatırlatayım. Temmuz’dan önce indirimsiz fiyatı 18 TL olan oyun güncellenerek 89 TL’ye çıktı. O yüzden Epic Games’in bu hediyesini kaçırmayın.

Fallout hakkında detaylı bilgiler
Evoland Fallout 3 Epic Games

Evoland de ilginç bir oyun. Hatta bana bu haberi yazdıran da aslında o oldu. Shiro Games‘in geliştirdiği bu rol yapma ve macera oyunu güzel bir konsept kullanıyor. Oyuna eski Nintendo oyunları tarzında piksel grafiklerle başlıyoruz. Mesela renksiz karakterimiz sadece 4 yönde hareket edebiliyor, çapraz yürüyemiyor. Bölümleri geçtikçe oyunun teknolojisi evrim geçiriyor. Dünya renkleniyor, animasyonlar gelişiyor, dövüş mekanikleri değişiyor ve karakterimiz çapraz yürüyebiliyor! Hatta üçüncü boyutunu bile kazanıyor. Böylece oyunda ilerledikçe aslında oyun teknolojilerinin gelişimine tanık oluyoruz. Retro’dan moderne doğru oyun dünyasında nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz.

Aşağıdaki fragmanı izlerseniz ne demek istediğimi göreceksiniz:

YouTube player

Özetle bu hafta iki güzel oyun ücretsiz. Kaçırmayın derim. Epic Games’in milyon dolarlık zararlarında sizin de tuzunuz olsun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.