Oyun Haberleri

Fallout 3 Nihayet Steam ve Windows ile Çalışıyor

Eğer siz de son yıllarda Fallout 3‘ü Steam üzerinden oynamayı denediyseniz neyden bahsettiğimizi biliyorsunuz. Fallout 3, dokuz yılın ardından nihayet Windows güncellemesine kavuştu. Fakat oyun yine de tüm hatalarından da arınmadı.

Fallout 3, 28 Ekim 2008’de çıkmış ve hayranları için çok büyük hayal kırıklığı olmuştu. Bu oyun ile Fallout serisi ilk kez izometrik grafiklerini 3 boyutlu FPS grafikleri için terk ediyordu. Daha üçüncü boyutunu övmeye gelmeden serinin hayranları oyunu eleştiri yağmuruna tuttular. Zira, üçüncü oyun ilk iki oyunda anlatılan hikayeyi hiçe sayan elementler içeriyor ve lore’u bozuyordu. Üstelik oyun bu eleştiri sağanağındayken en azından Windows ile çalışıyordu. Bir hafta öncesine kadar eleştirilen yanlarına bir de Windows ile oyunun sürekli hata vererek çökmesi eklenmişti. Hele ki Windows 10 ile oyunu oynamak imkansıza yakındı. Yani Fallout 3 denince akla hemen düş kırıklığı ve öfke geliyordu.

Fallout Hakkında Tüm Bilgiler

Oyunun çalışması için genelde birçok mod kullanmak zorunda kalıyorduk. Aslında problem büyük oranda Bethesda‘nın kullanmayı tercih ettiği Games for Windows – Live servisinden kaynaklanıyordu. Çözüm bu servisi kullanmayı bırakmaktı. Güncelleme paketi de tam olarak bunu yaptı. Servisi çağıran ve onunla etkileşime geçmeye çalışan tüm kodları oyunun dosyalarından sildi. Bu sayede Fallout 3 artık modlara ihtiyaç duymadan da çalışabiliyor. Ne yazık ki şimdi de oyunu çalıştırmak için mod yüklemiş oyuncular hata alıyorlar.

İlginizi Çekebilir  Apex Legends'ın Yeni Sezonuyla Birlikte Daha Fazla Titanfall İçeriği Gelecek

Eğer oyunu Steam üzerinden aldıysanız ve bilgisayarınızda zaten yüklü ise güncelleme paketini indirmek sorunu çözmeyecek. Fallout 3’ün sorunsuz çalışabilmesi için oyunu tamamen silip en baştan yüklemek tavsiye ediliyor.

Antik dönemlerden kalma Fallout ve Fallout 2’yi Windows 10 ile oynayabilirken Fallout 3 ile bu kadar sorun yaşamak zaten komikti. Meğer suç yine Windows’un problem çıkaran servislerindeymiş. Bethesda zilyon tane Skyrim versiyonu yarattığı bunca yıl neden şu sorunu çözmek için birkaç gün harcamadı diye düşünüyor olabilirsiniz. Hatta neden el atmışken tüm hataları temizlemediler? Neden harbiden?

Kaynak: Steam update

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.