Oyun Haberleri

Assassin’s Creed: Valhalla ve Yeni DLC’si 6 Aralık’ta Steam’e Geliyor

Ubisoft “Yeni oyunlarımız Steam’e gelmeyecek” dedikten 3 yıl sonra kendini yalancı çıkarıyor. Yeni Assassin’s Creed oyunlarının sonuncusu Assassin’s Creed: Valhalla, 6 Aralık’ta Steam’de satışa çıkacak.

Epic Games’in Steam’in oyun endüstrisindeki egemenliğini kırmak için başlattığı exclusivity akımına Ubisoft da dahil olmuştu. Firma 2019 yılında, bundan sonra yeni oyunlarını Steam’de satmayacaklarını söylemişti. Bu açıklamayı yaptıklarında Anno 1800 çoktan Steam’de ön satışa çıkmıştı. Buna rağmen Ubisoft, Steam kullanıcılarına paralarını geri iade etti ve oyunu Steam’den kaldırdı. O zamandan beri de yeni Ubisoft oyunlarını yalnızca Epic Games Mağazası ve Ubisoft Store üzerinden oynayabiliyorduk.

Ancak firma Steam’e karşı duruşundan vazgeçiyor gibi duruyor. Zira Assassin’s Creed: Valhalla, çıktığı günden 2 yıl sonra Steam üzerinden satışa çıkıyor. Oyunun sayfası yayınlandı bile, buradan inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Oyunun Steam fiyatı henüz belli değil. Ancak diğer mağazalarla benzer fiyatlar kullanırlarsa 250-370 TL bandında bir fiyatı olacaktır.

Assassin’s Creed: Valhalla son DLC’sine de yine 6 Aralık’ta kavuşacak. DLC’nin adı da durumuna uygun şekilde The Last Chapter (Son Bölüm) olacak. Çünkü ücretsiz olacak bu DLC ile oyuna çıkaracakları ek içeriklerin de sonuna geliyoruz. Yani Ubisoft bundan sonra Valhalla için yeni içerik üretmeyecek.

Onun yerine Assassin’s Creed: Mirage projesine ağırlık verecekler. Bu da Valhalla’nın artık yeni sezonluk festival etkinlikleri düzenlemeyeceği ve New Game+ seçeneğine asla kavuşamayacağı anlamına geliyor.

Serinin önceki oyunlarına bakacak olursak Origins’i Amazon, Prime üyelerine hediye etmişti. Ve Xbox Game Pass kütüphanesine Origins Mayıs’ta, Odyssey de Eylül’de dahil olmuştu. Dolayısıyla Valhalla’nın da Steam ile barışmasının ardından XBox Game Pass kütüphanesine eklenme ihtimali olabilir. Bakalım önümüzdeki aylar neler gösterecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Witcher: Monster Slayer Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.