Haberler

Masters of the Universe Masaüstü Kutu Oyunu Hazırlanıyor

CMON tarafından yapılan açıklamaya göre He-Man olarak bildiğimiz Masters of the Universe için bir masaüstü kutu oyunu hazırlanıyor.

Mattel firmasının Masters of the Universe macerası 1982 yılında başlamıştı. Aslında çocuklara oyuncak satmayı planlamışlardı fakat Eternia, yavaş yavaş bizim dünyamızı ele geçirmişti. Çizgi filmlerden, filmlere ve yığınla oyuncakla birlikte birçoğumuzun da en sevdiği markalardan biridir.

Ülkemizde de bir hayli hayran kitlesi olan Masters of the Universe için bir kutu oyunu hazırlandığı CMON firması tarafından açıklandı. Kendileri, Bloodborne ve A Song of Ice and Fire gibi markalar için kutu oyunları dizayn etmişlerdi. Bu seferki çalışmada Mattel ile ortak hareket edip sevilen He-Man karakterlerini bu masaüstü kutu oyunuyla bizlerle buluşturacaklar.

Masters of the Universe kutu oyunu CMON’dan Michael Shinall ve Leo Almeida tarafından geliştirilecek. Shinall, “He-Man, çocukluğumuzun büyük bir bölümünü oluşturuyordu. Belli bir yaş grubu bu dediğimi anlayacaktır. Sadece ‘Güç bende artık’ sözünü söylemek bile zihinlerde yankı yapacaktır. Şimdi, bu yeni oyun ile birlikte Eternia ve içindeki birçok karakteri yeni nesil ile tanıştıracağız. Aileler, He-Man sevgisini kendi çocuklarıyla paylaşabilecek ve bence bu gerçekten çok güzel.” sözlerine yer verdi.

Masters of the Universe: The Board Game olarak adlandırılan kutu oyunu yeni bir sistemi takip edecek. Figür bazlı olması planlanan oyun için henüz bir taslak çalışması ya da görsel paylaşımı yapılmadı.

CMON ve Mattel, 2021 yılında kutu oyunu için bir Kickstarter kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Yıl sonuna doğru da oyuna ulaşmış olacağız gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir  Shadow of the Demon Lord Desteklerinizi Bekliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu