Haberler

Martin Ericsson White Wolf’dan Ayrıldı!

Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2’nin duyuruluşu ve ardından gelen birbirinden heyecanlandırıcı haberin ardından ne yazık ki bugün White Wolf’tan kalpleri kıran bir duyuru geldi: Baş Hikaye Anlatıcısı Martin Ericsson, White Wolf’tan ayrıldığını açıkladı!

Ericsson, blog sayfasından yaptığı açıklamada ayrılık sebebinde birçok faktörün rol oynadığını fakat temel olarak durumun, Kasım 2018’de White Wolf’un Paradox Interactive içine tamamıyla entegre edilmesinin bir sonucu olduğunu belirtiyor. Ayrıca yazısında, bir süreliğine WoD5 başlıkları için Danışman Hikaye Anlatıcılığı yapacağına da değiniyor fakat resmi bir White Wolf çalışanı olarak bugün itibari ile kadrodan ayrılmış durumda. 

Blog yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

White Wolf’un, Vampire: the Masquerade 5. Edisyon çıktığından beri yaşadığı iç çalkantıları bir türlü atlatamamış olması oldukça üzücü. Geçtiğimiz Eylül ayında şirketin (şimdi eski) CEOsu Tobias Sjögren, görüş farklılıkları nedeniyle pozisyonundan ayrıldığını duyurmuş, Aralık ayında ise V5 Camarilla ve Anarch kitaplarının yarattığı tartışmaların ardından kitap yazımını, yayımcı ve dağıtımcı Modiphius Entertainment’ın üstleneceği duyurulmuştu. Bunlardan ayrı olarak White Wolf uzun bir süredir, masaüstü rol yapma oyunları camiasında pek çok yazar tarafından taciz ve sözlü/fiziksel taciz ile suçlanmış, pek çok yayımcının bağlarını kopardığı Zak S. ile çalışmış olmalarından dolayı da takipçilerinin tepkisiyle karşı karşıyaydı.

Gönlümüzde ayrı bir yeri olan World of Darkness’ın dirilişinin ardındaki isimlerin bir türlü bellerini doğrultamamış olduklarını görmek gerçekten üzücü. WoD oyuncu kitlesinin kendisi ile hemfikir olmadığı pek çok nokta olmuş olsa da Martin Ericsson’ın bu evreni en az bizler kadar sevdiği ve tüm işlerini içten gelen bir sevgiyle ortaya koyduğu belliydi. Umuyoruz ki Ericsson, bu ayrılığın ardından kendisini mutlu edecek yeni mecralarda vakit kaybetmeden yer bulur ve White Wolf da bu çalkantılı dönemi bir an önce geride bırakarak kendini tamamen yeni projelere odaklayabilir. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mind's Eye Theatre Destek Bekliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.