Son Haberler
Anasayfa » AYBABTU » Yeni Vampire: The Masquerade Oyunu Geliyor – Bloodlines 2 Duyuruldu

Yeni Vampire: The Masquerade Oyunu Geliyor – Bloodlines 2 Duyuruldu

Paradox Interactive’in Ocak ayından beri paylaştığı ipuçlarının, gizemli partner bulma uygulamasının ardındaki sır çözüldü. Paradox Interactive, yeni Vampire: The Masquerade oyununu resmi olarak duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde sizlerle, Paradox Interactive’in gizemli partner bulma uygulaması Tender’ın arkasında yatan sırlar ve Vampire: the Masquerade ile olası bağlarına dair kapsamlı bir yazı paylaşmıştık.

Paradox Interactive Tarafından Paylaşılan Vampire: The Masquerade İpuçları ile İlgili Neler Biliyoruz?

Yazımızda yer alan, Tender ARG’ının sonunun yeni bir Vampire: The Masquerade oyununa çıkacağına dair teori Paradox Interactive’in resmi açıklaması ile doğrulanmış oldu. 

Doğrulama bizler için 22 Mart, Amerika saatiyle ise 21 Mart akşamı Tender’ın San Francisco etkinliğinde gelmiş oldu. Etkinlik, Tender uygulamasının, 300 kullanıcısı için düzenlediği bir “kaynaşma partisi” kisvesi altında gerçekleşti.

Yeni oyunun adı: Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2. Adından da anlayacağınız üzere oyun, ilk oyunun devamı olacak; bir remake değil. Oyunun geliştiriciliğini ise HardSuit Labs üstleniyor. 

Şuan için edindiğimiz bilgilere göre oyun, teorilerde de belirtildiği gibi Seattle’da geçecek. Karakterimiz ise bir thin-blood olacak. Oyunun haritası ilk oyuna kıyasla oldukça geniş, yan görevler açısından da zengin olacak. Hikayenin, ilk oyuna kıyasla oyuncuya daha büyük bir çeşitlilik sunması bekleniyor. İlginç olan ise oyuna, çıkışının ardından başka klanların da eklenecek olması. Ayrıca oyunun yazar ekibi arasında ilk Bloodlines’dan da tanıdığımız Brian Mitsoda ve Chris Avellone da yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Oyundergi Yazarlarını Arıyor

Bildiğiniz gibi Paradox Interactive, 2015 yılının Ekim ayında White Wolf’u bünyesine katmış ve World of Darkness markasının haklarını satın almıştı.

Paradox Interactive, White Wolf’u Satın Aldı!

Bu büyük gelişmeden beri birçoğumuz da World of Darkness başlıklarının yeni bilgisayar oyunlarını görebilmeyi umuyorduk – malum, Vampire: the Masquerade: Bloodlines’ın her bir köşesini ezberlemiştik artık. Neyse ki Paradox, ümitlerimizi boşa çıkarmadı ve dört yıllık bir hazırlanma sürecinin ardından yeni bir Vampire: the Masquerade oyununun geleceğini açıkladı. 

World of Darkness masal yaratıkları olarak geçiştirdiğimiz vampirlerin, kurtadamların, büyücülerin ve nicesinin gerçek olduğu, günümüz dünyasının çok daha karanlık ve korkunç bir halini ortaya koyuyor. World of Darkness’ın alt başlıklarından biri olan Vampire: the Masquerade ise şüphesiz ki bu dünya içerisinde en öne çıkan isim; ne de olsa WoD’un ilk başlığı. Dolayısıyla Paradox Interactive’in, yeni bir Vampire: the Masquerade oyunu duyurusu için böyle büyük uğraşlara girmiş olması pek de şaşırtıcı değil. Bunun yanı sıra, Vampire: the Masquerade – Bloodlines ardından yeni bir bekleyiş içinde olan hayranların 15 yıllık hasretinin nihayet biteceğini de göz önünde bulundurmak gerek.

İlginizi Çekebilir  Kitaplarına Aşırı Düşkün Olanların Birbirinden İlginç 15 Takıntısı

Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2, Mart 2020’de oyuncularla buluşacak. Ayrıca oyun, resmi sitesinden de önsatışa çıkmış durumda.