Edebiyat

Podcastten Yayınlanan Uzay Akıncıları, E-Kitaba Dönüştü: Hekate’deki Sır

Gökçe Mehmet Ay, Uzay Akıncısı Teğmen Halil’in macerasını e-dergilerden ve podcastten sonra e-kitap olarak okuyucuya ulaştırıyor. Uzay Akıncıları Podcast’ini dinleyip Teğmen Halil’in maceralarına erken ulaşmak isteyen okuyucuların teklifi ile ortaya çıkan e-kitap, 18 Nisan’da satışa sunulacak. Eser Google Play ve Kobo üzerinden özel bir fiyatla ön siparişe açıldı.

YouTube player

Uzay Akıncıları Türkiye’de pek yapılmayan ancak Martha Wells‘in Murderbot serisinde yaptığı gibi kısa roman (Novella) uzunluğunda hazırlandı. Böylece okuyucunun kolay okuyabileceği bir kitap ortaya çıktı. Uzay Akıncıları hem podcast olarak yayınlanan hem de e-kitap olan Türkçe’deki ilk kitap olarak edebiyatımızdaki yerini aldı.

Hekate’deki Sır romanı yerli tonları olan, askeri bilimkurgu ve uzay operası türlerinde bir roman. Gökçe Mehmet Ay, gizemleri yavaş yavaş okuyucuyu saran eserinde ilk görevine çıkan genç bir teğmenin, Halil’in macerasını anlatmaktadır.

Halil Teğmen olaylı bir kurtarma görevi sonrası kendini Hekate’de bir isyanın içinde bulur. Akıncı bölüğünü ve korumakla sorumlu olduğu diplomatların canı için savaşırken galaksiyi etkileyebilecek büyüklükte bir komplonun içine düşer. Galaksinin karanlık geçmişindeki bir savaşın yankısı Hekate’de Halil’e ulaşmıştır.

Galaksi Meclisi‘nin özel birliği Uzay Akıncılarının bir bölüğü basit bir görev için Timsahların gezegeni Hekate‘ye ulaşmıştır. Diplomatları koruma ve Timsahlarla dostluk kurma görevi yeni mezun Halil Teğmen‘in ilk görevidir. İşler İmparatorluk askerlerinin ani saldırısıyla bir anda karışır. Halil Teğmen Hekate ve Timsahların geçmişindeki sırrı çözemezse tüm galaksiyi büyük bir tehlike beklemektedir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Robert Jackson Bennett'tan Mucizeler Kenti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.