Edebiyat

İthaki Yayınları, İşten Çıkarma ve İstifaya Zorlama İddialarını Reddetti!

Geçtiğimiz günlerde İthaki Yayınları’nın “tazminat hakkı olmayan çalışanların işten çıkarıldığı, eski çalışanların ise istifaya zorlandığına dair” iddiaları sitemizde haber yapmıştık.

İthaki yayınlarından bu iddialara karşı yalanlama gelirken, firma mahremiyetine zarar ve hakaret içeren haberlere karşı suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

İthaki yayınları, iddiaların yayılması ardından yazılı açıklamada bulunarak “tazminatsız çıkarmalar” iddiasının gerçek dışı olduğunu belirtti:

İthaki, tüm çalışanlarının haklarına saygılı bir yayınevidir. Bu süreçte belirlenen ara zam oranıyla çalışamayacağını bildiren bazı arkadaşlarımız olmuştur; buna mukabil bu arkadaşlarımızın sadece biri yayıneviyle yollarını ayırmayı tercih etmiştir. Sosyal medyaya yansıdığı gibi, insan kaynaklarımıza veya yönetimimize ayrılmak istediğini resmî olarak bildiren hiçbir çalışanımız olmamıştır. Bu tasarrufu kullanmak isteyen çalışma arkadaşlarımızın tüm haklarının verileceğini/ödeneceğini söylemeye bile gerek yoktur.

Yayınevi aynı zamanda, firma mahremiyetine zarar veren, yalan ve hakaret içeren açıklama ve haberler konusunda da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

İthaki Yayınları’ndan tarafımıza ulaşılması halinde de sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Açıklamaya ait tam metne buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Diken

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.