Edebiyat

Gary Oldman Vampirler Hakkında Bir Roman Kaleme Alıyor

vampire-banner

Harry Potter serisinin Sirius Black’i, son Batman serisinin Jim Gordon’ı, Bram Stoker’s Dracula filminin kan emici kontu Dracula’yı canlandıran usta aktör Gary Oldman vampirlerin peşinde!

Gary Oldman’ın oyunculuk yeteneğinin sınır tanımadığını tüm sinema meraklıları bilir. Oldman’ın son projesi, onu kendini defalarca kanıtladığı oyunculuk dünyasından alıp bambaşka bir alana taşıyor ve oyuncu edebiyata el atıyor.

Başarılı oyuncu, BAFTA ödüllü yazar ve yapımcı Douglas Urbanski ile birlikte “vampirliğin kurallarını, tanımını, vampirler için seks ve aşkın gerçekliğini yeniden tanımlayacak” bir roman için kolları sıvıyor.

Gary Oldman
Gary Oldman

Blood Riders ismini taşıyan roman hakkında Deadline ile konuşan Urbanski, projeden şu sözlerle bahsediyor: “2009’da Gary, Book of Eli’ı çekerken aklımıza vampirlerle ilgili bir hikaye geldi. Bir dizi mi, kitap serisi mi yoksa film mi olacağı konusu üzerinde durmamıştık fakat fikir bizi heyecanlandırmıştı. Mutfağımda bir kaç kez oturduk ve hikayenin nereye gidebileceği konusunu, vampirlerin yaşantısında aşk ve cinselliğin yerini tartıştık. Bir kaç çıkmaz sokakla karşılaştık, ama sonunda daha önce hiç yapmadığımız biz iş üzerinde olduğumuz konusunda hemfikirdik.”

Görüştükleri kitabevlerinden de yeşil ışık almaları üzerine Oldman ve Urbanski, Simon and Schuster yayıneviyle, Blood Riders’ı 2016’da okuyucuyla buluşturmak üzerine anlaşmış.

vampire-woman

Tabii ki “vampirliği yeniden tanımlayacak seri” tamlaması bizleri ürkütmüyor değil, bir açıdan Alacakaranlık serisinin yaptığı da buydu diyebiliriz ve vampir severler tarafından pek de hoş karşılanmayan bir tanımlama olmuştu. Yine de usta oyuncunun ve BAFTA ödüllü bir yazarın parlayan vampirler hakkında bir aşk hikayesi yazmayacakları konusunda inancımız tam. Özellikle de en önemli vampirlerden Dracula’yı canlandırmış bir oyuncudan bahsediyorsak tabii…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Patrick Rothfuss'un "Sessizliğin Müziği" Kitabı Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.