Edebiyat

Bram Stoker Ödüllü Ağrı Dağı Kitabı Çıktı

Bu yıl Bram Stoker En İyi Roman Ödülü‘ne layık görülen Ağrı Dağı (Ararat) kitabı, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Christopher Golden‘ın kaleminden Nuh’un Gemisi’nin keşfini anlatan kitap; tuhaf olaylar, çözülmesi gereken sırlar ve korkutucu anlatımı ile okurları bekliyor.

Yakın zamanda Teneke Adamlar romanı ile de okuma fırsatı bulduğumuz Christopher Golden, şimdi bizi biraz gizemli bir korkunun içine sürüklüyor.

Kitabın konusu şöyle;

Ağrı’da şiddetli bir deprem… Depremin yol açtığı çığ sonucu Ağrı Dağı’nda ortaya çıkan esrarengiz bir gemi… Bunun Nuh’un Gemisi olduğuna dair sonu gelmez iddialar… Maceracı bir çift olan Adam ile Meryem’in önderliğinde arkeologlar, akademisyenler, dağ rehberleri ve Türk hükümet görevlileri bu gizemli gemiye doğru fırtınalı Ağrı Dağı’nda yolculuğa çıkar. Orada buldukları ise tüm ekibi dehşete düşürür: bir tabut ve içinde korku verici bir ceset. Tuhaf olaylar, esrarı çözmeye çalışırken mağarada mahsur kalan ekibin peşini bırakmaz. İlk cinayet işlendiğinde ve yalnız olmadıklarını anladıklarında ise artık çok geçtir: Orada karşılaştıkları kötülük, yalnızca onları değil tüm insanlığı tehdit etmektedir.

“Christopher Golden böylesine farklı konuları sürükleyici ve heyecan verici bir romana dönüştürerek çok büyük bir iş başarmış.”
– Josh Malerman

“Christopher Golden’ın Ağrı Dağı, Türkiye’deki ünlü dağın tepesinden çığ gibi düşen hareketli ve ürkütücü bir serüven. Dünyanın en eski hikâyelerinden birinin zekice, özgün ve korkutucu bir yeniden anlatımı.”
– Paul Tremblay

“Ağrı Dağrı, Christopher Golden’ın başyapıtı. Lovecraft’ın Deliliğin Dağlarında’sı ve John Carpenter’ın The Thing’i tadında bir roman. Bayıldım!”
– Brian Keene

“Golden, içimizdeki karanlığa bir yüz ve bir isim veriyor. Sıradışı bir eser.”
– M.R. Carey

“Kısmen psikolojik-korku kısmen de doğaüstü gerilim kitabı olan Ağrı Dağı, bu türdeki kitaplar arasında bir şaheser. Sakın yatmadan önce okumayın!”
– Sarah Pinborough

320 sayfalık roman, Cihan Karamancı’nın çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayınlandı. İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Unutulmuş Diyarlar'da Ayrılma Başladı: The Sundering

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.