Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Bram Stoker Ödülleri 2017 Kazananları Açıklandı

Bram Stoker Ödülleri 2017 Kazananları Açıklandı

Korku Yazarları Derneği’nin (Horror Writers Association/ HWA ) düzenlediği Bram Stoker Ödülleri, geçtiğimiz günlerde Rhode Island’daki tarihî Biltmore Hotel’de gerçekleşen bir törenle duyuruldu.

Dernek başkanı Lisa Morton, “korkudan kara fantazyaya uzanan bir yelpazede pek çok yetenekli yazardan oluşan etkileyici bir aday listesi arasından seçim yaptıkları için heyecan duyduklarını” söyledi.

Korku Yazarları Derneği (Horror Writers Association) tarafından verilen Bram Stoker Awards için bu senenin kazanan isimleri belli oldu.

Kazanan isimler, Rhode Island’da düzenlenen World Horror Convention (Dünya Korku Toplantısı) etkinliğinde açıklandı.

* Kazanan isimler kalın harflerle ve kırmızı olarak belirtilmiştir.

Superior Achievement in a Novel (Romanda Üstün Başarı)

Christopher Golden – Ararat (St. Martin’s Press)
Stephen King ve Owen King – Sleeping Beauties (Scribner
Josh Malerman – Black Mad Wheel (Ecco)
S.P. Miskowski – I Wish I Was Like You (JournalStone)
Steve Rasnic Tem – Ubo (Solaris)

Superior Achievement in a First Novel (İlk Romanda Üstün Başarı)

Robert Payne Cabeen – Cold Cuts (Omnium Gatherum Media)
Andy Davidson – In the Valley of the Sun (Skyhorse Publishing)
Matt Hayward – What Do Monsters Fear? (Post Mortem Press)
Jeremy Hepler – The Boulevard Monster (Bloodshot Books)
Scott Thomas – Kill Creek (Ink Shares)

Superior Achievement in a Young Adult Novel (Genç-Yetişkin Romanda Üstün Başarı)

Gillian French – The Door to January (Islandport Press)
Tom Leveen – Hellworld (Simon Pulse)
Kim Liggett – The Last Harvest (Tor Teen)
Amy Lukavics – The Ravenous (Harlequin Teen)
Sarah Porter – When I Cast Your Shadow (Tor Teen)

Superior Achievement in a Graphic Novel (Grafik Romanda Üstün Başarı)

Mike Carey ve Ethan David Arvind – Darkness Visible (IDW)
Damian Duffy ve Octavia E. Butler – Kindred: A Graphic Novel Adaptation (Abrams ComicArts)
Emil Ferris – My Favorite Thing is Monsters (Fantagraphics)
Jonathan Hickman – The Black Monday Murders (Image Comics)
Marjorie Liu – Monstress Volume 2: The Blood (Image Comics)

Superior Achievement in Long Fiction (Uzun Kurguda Üstün Başarı)

Scott Edelman – Faking it Until Forever Comes (Liars, Fakers, and the Dead Who Eat Them)
Stephen Graham Jones – Mapping the Interior (Tor.com)
Caitlín R. Kiernan – Agents of Dreamland (Tor.com)
Lucy Taylor – Sweetlings (Tor.com)
Tim Waggoner – A Kiss of Thorns (DarkFuse)

Superior Achievement in Short Fiction (Kısa Kurguda Üstün Başarı)

Michael Bailey – “I Will Be the Reflection Until the End” (Tales from the Lake Vol. 4) (Crystal Lake Publishing)
James Chambers – “A Song Left Behind in the Aztakea Hills” (Shadows Over Main Street, Volume 2) (Cutting Block Books)
Lisa Mannetti – “Apocalypse Then” (Never Fear: The Apocalypse) (13Thirty Books)
Annie Neugebauer – “So Sings the Siren” (Apex Magazine #101) (Apex Publications)
Mercedes M. Yardley – “Loving You Darkly” (F(r)iction Magazine #8) (Tethered by Letters)

Superior Achievement in a Screenplay (Ekranda Üstün Başarı)

Guillermo Del Toro ve Vanessa Taylor – The Shape of Water (TSG Entertainment, Double Dare You Productions)
Matt Duffer ve Ross Duffer – Stranger Things: MadMax, Sezon 2 Bölüm 1 (21 Laps Entertainment, Monkey Massacre)
Mark Frost ve David Lynch – Twin Peaks, Bölüm 8 (Rancho Rosa Partnership, Inc.)
Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman – It (New Line Cinema)
Jordan Peele – Get Out (Universal Pictures, Blumhouse Productions, QC Entertainment)
M. Night Shyamalan – Split (Blinding Edge Pictures, Blumhouse Productions)

Superior Achievement in an Anthology (Antolojide Üstün Başarı)

Kinitra Brooks, Linda Addison ve Susana Morris – Sycorax’s Daughters (Cedar Grove Publishing)
Ellen Datlow – Black Feathers: Dark Avian Tales: An Anthology (Pegasus Books)
Jonathan Maberry ve George A. Romero – Nights of the Living Dead: An Anthology (St. Martin’s Griffin)
Alessandro Manzetti ve Jodi Renee Lester – The Beauty of Death Vol. 2: Death by Water (Independent Legions Publishing)
Doug Murano – Behold!: Oddities, Curiosities & Undefinable Wonders (Crystal Lake Publishing)

Superior Achievement in a Fiction Collection (Kurgu Derlemesinde Üstün Başarı)

Joe Hill – Strange Weather (William Morrow)
Gwendolyn Kiste – And Her Smile Will Untether the Universe (JournalStone)
Josh Malerman – Goblin (Earthling Publications)
Thersa Matsuura – The Carp-Faced Boy and Other Tales (Independent Legions Publishing)
Patrick McGrath – Writing Madness (Centipede Press)

Superior Achievement in Non-Fiction (Kurgu Dışında Üstün Başarı)

Michele Brittany – Horror in Space: Critical Essays on a Film Subgenre (McFarland)
Kinitra D. Brooks – Searching for Sycorax: Black Women’s Hauntings of Contemporary Horror (Rutgers University Press)
Grady Hendrix – Paperbacks from Hell: The Twisted History of ‘70s and ‘80s Horror Fiction (Quirk Books)
Stephen Jones – The Art of Horror Movies: An Illustrated History (Applause Theatre & Cinema Books)
Joe Mynhardt ve Eugene Johnson – Where Nightmares Come From: The Art of Storytelling in the Horror Genre – (Crystal Lake Publishing)

Superior Achievement in a Poetry Collection (Şiir Derlemesinde Üstün Başarı)

Robert Frazier ve Bruce Boston – Visions of the Mutant Rain Forest (Crystal Lake Publishing)
Alessandro Manzetti – No Mercy (Crystal Lake Publishing)
Marge Simon ve Mary Turzillo – Satan’s Sweethearts (Weasel Press)
Christina Sng – A Collection of Nightmares (Raw Dog Screaming Press)
Stephanie M. Wytovich – Sheet Music to My Acoustic Nightmare (Raw Dog Screaming Press)

Kar Korkusu ve Teneke Adamlar gibi romanlarıyla tanıdığımız Christopher Golden’ın roman dalında büyük ödülü alan Ararat’ın yakında İthaki Yayınları’ndan çıkacağının haberini de şimdiden verelim.

Film Kahramanlarının Oscar İsyanı Bu Şarkıda!
X-Men'in Yapımcısı Bilimkurgu Klasiği Logan's Run'ı Yönetecek