Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Askeri Bilimkurgu Türündeki Teneke Adamlar Çıktı

Askeri Bilimkurgu Türündeki Teneke Adamlar Çıktı

Ödüllü yazar Christopher Golden‘ın günümüzün sorunlarını yarının felaketine uyarladığı Teneke Adamlar romanında Avatar ile Er Ryan’ı Kurtarmak filmleri bir araya geliyor.

Daha önce Kar Korkusu isimli kitabıyla ülkemiz okurlarının karşısına çıkan Christopher Golden, şimdi de askeri bilimkurgu türündeki kitabı Teneke Adamlar ile karşımızda.

Teneke Adamlar kitabının arka kapak yazısı şöyle;

Siyasi kargaşa, ekonomik çöküş ve çevre felaketlerinden sonra kontrolden çıkan dünya kıyamet boyutunda bir karışıklığa maruz kalmıştır. Bu yüzden,cephe hattında eşi benzeri görülmemiş bir savaş gücü gerekmektedir. Devreye Uzak Er Birlikleri girer: Dünyanın farklı noktalarındaki savaş bölgelerinde görev yapan ve aksiyondan binlerce kilometre uzaktaki insan sürücüler tarafından kontrol edilen robot askerler. Er Kelso, müfreze arkadaşlarıyla birlikte Almanya’daki bir yeraltı üssünde konuşlanan ve Suriye’nin iç savaşta harabeye dönen sokaklarında sibernetik bedenlerini ilerleten Teneke Adamlar’dan biridir. Yaralanmayan ve ölmeyen bu yeni savaşçı türü durdurulamaz bir savaş tarzına sahiptir – ta ki anarşistler Teneke Adamlar’ın ileri teknoloji avantajını bir karşı saldırıyla hedef alana kadar.

Anarşistler geniş ölçekli bir elektromanyetik darbeyi devreye sokup dünyanın teknolojisine kısa devre yaptırdıklarında, Kelso ve silah arkadaşları kendilerini kapana kısılmış bulurlar – zihinleri robot bedenlerine hapsolmuştur ve ilk kez hayatları tehlikeye girmiştir.

Çevirisi Kübra Tekneci‘ye ait olan 456 sayfalık kitap Epsilon Yayınevi etiketiyle çıktı İyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  18. İzmir Kitap Fuarı Başlıyor | 20-28 Nisan 2013