Edebiyat

Tehlike Daha Büyük ve Mitat Karaman Daha Yalnız – Beter Ol Mitat Karaman!

Doğu Yücel‘in, Kimdir Bu Mitat Karaman? ile başlayan Mitat Karaman serisinden 2. kitabı Beter Ol Mitat Karaman!, Can Yayınları‘ndan çıktı. Kapak illüstrasyonunu ve bölüm vinyetlerini Ersin Karabulut‘un çizdiği romanda, Mitat Karaman‘ın soru işaretiyle başlayan macerası ünlem işaretiyle devam ediyor.

Doğu Yücel, sinemaya uyarlanan ilk romanı Kimdir Bu Mitat Karaman?‘ın ardından yazdığı Beter Ol Mitat Karaman!‘da; Cennet Apartmanı‘na sığmayıp tüm bir şehre yayılan daha sert, daha absürd, daha canlı ve heyecanlı, daha edepsiz ve her daim daha “yalnız” bir hikâye iddiasıyla okurların karşısında…

Doğu Yücel’den Bir Kara Roman – Kimdir Bu Mitat Karaman?

“Beter Ol Mitat Karaman!, Tabu Tanımaz Bir Bilmece, Sırlarla Dolu Bir Saklambaç, Çok Yüzlü Bir Rubik Küpü…”

Hayat mücadelesinde yine tek başına kalan Mitat gizli topluluklar, atölyeci yazarlar, yaşam koçları, estetik cerrahlar, Wattpad okurları, gamer’lar, cosplay’ciler ve çeşitli hayvanların da dahil olduğu bambaşka bir savaşın merkezinde bulacak kendini.

Mitat bir gıcık oldu, herkesin ama herkesin şu hayatta bir destekçisi vardı, kimin başına bir haksızlık gelse en az bir kişi çıkıp onun için “yalnız değildir” hashtag’i açardı.

Mitat Karaman dışında. Olur da bir gün Mitat haksızlığa uğrarsa, başına bir iş gelirse bir kişi, bir Allah’ın kulu bile arkasından “yalnız değildir” diye yazmayacaktı.

O bir istisnaydı.

Mitat önceki tweet’lerini sildi. Kimliğini açık etme pahasına yeni bir tweet girdi, yeni bir hashtag açtı, kimsenin desteklemeyeceği, sonsuza kadar tek başına kalacak bir hashtag…

#MitatKaramanYalnızdır

Keyifle okuyun.

Doğu Yücel’in Eserinden Uyarlanan Kimdir Bu Mitat Karaman? Filminde Sona Gelindi

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Death Note 13 Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.