Edebiyat

The Adversary – Unutulmuş Diyarlar’da Ayrılık Devam Ediyor!

The Adversary - Erin M. Evans banner

Unutulmuş Diyarlar’da ayrılma tüm heyecanı ve hızıyla devam ediyor!

Dungeons and Dragons oyununun yeni çıkacak olan edisyonu D&D Next’e Unutulmuş Diyarlar’ın adapte olabilmesi için hazırlanan The Sundering (Ayrılış) serisinin 3. kitabı The Adversary, Erin M. Evans’ın kalemiyle bugün piyasaya sürülüyor!

Seriyi ayrıntılı bir şekilde sizler için daha önce burada incelemiştik ve ilk kitabının çıkışını da duyurmuştuk. Senaryosunu ve ilk kitabını ( The Companions) Drizzt kitaplarından tanıdığımız R.A Salvatore’un yazdığı altı kitaplık epik bir macera olan The Sundering, geçtiğimiz ay ikinci kitabı The Godborn (Paul S. Kemp) ile süksesine devam etmişti. Şimdi ise üçüncü kitabı The Adversary ile bugün okuyucularıyla buluşmuş bulunuyor.

The Adversary - Erin M. EvansErin M. Evans’ın kendisiyle yaptığımız hoş ve eğlenceli röportaja İngilizce – Türkçe olarak buradan ulaşabilirsiniz. Röportajda bugün çıkacak olan kitabıyla ilgili sorularda yöneltmiştik.

Erin M. Evans bu kitabında daha önce yazdığı iki Unutulmuş Diyarlar kitabının devamını anlatacak. Brimstone Angels ve Lesser Evils kitaplarıyla ilk kez profesyonel yazarlığa soyunan yazarımız tek kelimeyle harika bir entrika, büyü ve savaş ağı örerek okuyucuları daha ilk kitaplarından kendine bağlamıştı.

Bu kitaplardaki başkarakteri Farideh olmak üzere neredeyse kendisi kadar önemli olan ikiz kardeşi Havilar, üvey babaları Mehen, eski bir Arpçı (harper) olan Selûne rahibi Tam ve genç Brin’de yardımcı karakterler olarak bulunuyor. Farideh’in biyografisi ise kısaca;

Kendisi ikiz kardeşiyle birlikte tiefling ırkına mensuptur. Yani kanlarında az-çok  devil (şeytan) kanı taşımaktadırlar ancak üvey babalarının yetiştirme tarzıyla şefkatli, merhametli iyi birer bireydirler. Havilar, üvey babaları tarafından harika bir savaşçı olarak yetiştirilirken Farideh dövüş sanatına o kadar ilgi duymamaktadır. Bir gün Havilar, ters giden bir çağırma büyüsü sonucu son derece çekici bir yarı-şeytan çağırmıştır ve Farideh bu şeytanla anlaşma yaparak bir Warlock olmuştur. Şeytanın çok yakışıklı olmasından mütevellit ona hissettiği duygular da bu süreci hızlandırmıştır tabii ki.

WarlockWarlock: Cehennem’deki şeytanlarla anlaşma yapıp onlar aracılığıyla Cehennem düzleminden enerji çekerek büyü yapan bir sınıftır. Warlocklar genellikle kötü –EVIL- yönelimli karakterler olsa da (eh içinde şeytan barındıran bir şeyin iyi olması beklenemez)  Farideh “çok fazla” değişmemiş ve düzgün karakterini korumuştur.

Tabii ki klasik, kara büyü damgası yiyerek köyden sürgün edilme ve hiçbir yere ait olamama sıkıntıları baş gösterir. Kahramanlarımız Neverwinter (Kışgörmez) şehrine gelir ve çok büyük ve ön görülemez bir entrika ve büyü ağının içine düşerler.

Lesser Evils kitabından zaten Farideh’in Sundering gibi büyük bir olayın içinde yer alması kaçınılmaz olarak görülüyordu. Çünkü hem kadim Netheril, hem Dokuz Cehennem (Nine Hells-Baator) düzlemini derinden ilgilendiren bir olay örgüsü vardı.

Kitabı hardcover seçeneği ile internetten sipariş edebilir veya kitabı imzalı istiyorsanız Erin. M. Evans’ın kendi sitesinden imzalı kitap talep edebilirsiniz ancak elinizi çabuk tutun çünkü sınırlı sayıda! Veya kitabı indirimli olarak Amazon’dan satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.