Dizi Haberleri

Vincent D’Onofrio’nun Kingpin İçin Yorumu: “Tamamen Daredevil’daki Adam”

Uzun bir bekleyiş ve merakın ardından, Kingpin de artık Marvel Sinematik Evreni’nde. Hem de tamamen Daredevil’daki aynı motivasyonla! (Dikkat: Haberimiz son zamanlarda ki MCU filmleri hakkında spoiler içerir!)

Marvel Sinematik Evreni’nin artık bir parçası olan Wilson Fisk‘in bir varyant mı yoksa bizim bildiğimiz Daredevil‘ın Kingpin‘i mi acaba diye düşünürken karaktere can veren Vincent D’Onofrio‘dan net bir yorum geldi. “Bence tamamen aynı adam.”

Sony‘den ve Netflix‘ten MCU’ya dönen karakterlere can veren oyuncuların da, tıpkı bizler gibi bazı zamanlar kafa karışıklıkları yaşadığını verdikleri röportajlarda görüyoruz. Netflix’in Daredevil dizisinde Vincent D’Onofrio tarafından canlandırılan Wilson Fisk, Hawkeye‘da da rolünü yeniden üstlenerek Kingpin’i resmen MCU’ya getirdi. Ancak eminiz ki bu Kingpin‘i son görüşümüz değil.

Hawkeye Dizisinin Yeni Oyuncusu, İkonik Karakteri İçin Sessizliğini Bozdu

İkonik Bir Suç Lideri, Efsane Bir Düşman

Her ne kadar şimdiye kadar onlarca kozmik varlık, sonsuz güç ve iradeye sahip karaktere tanıklık etmiş olsak ta Kingpin, çizgi roman ve çizgi filmlerde Marvel karakterlerine çok büyük sorunlar yaratan ve New York’un yer altı dünyasının mutlak hakimi olarak hafızalara kazınan unutulmaz bir düşman olarak kendini göstermişti. TVLine‘a röportaj veren D’Onofrio, karakteriyle ilgili:

Blip gerçekleştiğinde krallığı darbe almış ve sahibi olduğu şehri geri kazanmaya çalışan bir karakter motivasyonu ile oynadım ve bence genel fikir de bu yöndeydi.

Oyuncuların verdiği röportajlar bazı zamanlarda aklımızı bulandırıyor. Spider-Man: No Way Home‘da rol alan Charlie Cox, Matt Murdock karakteri için, “yeni bir versiyon” olduğunu belirtirken, J. Jonah Jameson olarak karşımıza gelen J.K. Simmons da benzeri bir “varyant” açıklaması yapmıştı. Ancak D’Onofrio ise bunların tam tersi olarak aynı adam olduğu kanaatinde. Burda Marvel bize detaylı bir açıklama yapabilir.

D’Onofrio‘ya göre Kingpin, Hawkeye dizisinde “çok daha güçlü ve duygusal ilişkilerini geride bırakmış, kafasını sadece hükmetmeye ve daha da güçlenmeye takmış bir mafya” olarak karşımıza geliyor. Kingpin’in geleceği şimdilik belirsiz. Ancak Vincent D’Onofrio’nun beklentisi rolün devam etmesi. Karakterin çok geniş bir hikaye potansiyeli olması ise bizleri Kingpin’i yeniden göreceğimiz konusunda heyecanlandırıyor.

Kingpin’i şu an Disney+‘ta Hawkeye dizisinde ve Netflix‘in Daredevil dizisinin 3. sezonunda da görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  She-Ra ve Güç Prensesleri Mayıs Ayında Final İçin Geri Dönecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.