Dizi Haberleri

Vakıf Serisi’nin Dizisini Yazacak İsimler Belli Oldu

Herhalde son birkaç aydır duyurmadığımız dizi haberi kalmadı. Oyunlardan kitaplara, kitaplardan kült filmlere kadar hepsinin yeni bir televizyon dizisine kavuşacağını teker teker duyuruyoruz. Şimdi de Isaac Asimov‘un televizyon ekranlarına uyarlanacak Vakıf Serisi dizisi ile ilgili yeni haberlerle karşınızdayız.

Skydance Television markası altında yayınlanacak olan dizinin senaryosunu Man of Steel ve The Dark Knight üçlemesinden tanıdığımız David S. Goyer ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles filminden tanıdığımız Josh Friedman yazacak.

The Prestige ve The Dark Knight gibi eserlerin yazar kadrosunda yer alan Jonathan Nolan, 2014 yılında Asimov’un Vakıf Serisi’nin diziye uyarlanacağını duyurmuştu. Yaklaşık 3 yıldır diziyle ilgili önemli bir gelişme olmamıştı ancak artık senaryoyu kimlerin yazacağı belli oldu. Senaryo yazımına henüz başlanmayan serinin çekim tarihi de henüz belli değil.

İthaki Yayınları, Nisan ayında Bilimkurgu Klasikleri dizisine Asimov’un Vakıf Serisi‘ni ekleyeceğini de açıklamıştı. Ülkemizde sahaflar dışında bir yerde bulmanın mümkün olmadığı bu seriyi muhtemelen dizisinden önce okuma fırsatı yakalayabileceğiz. 

İlginizi Çekebilir  Neden FRP Oynamalısınız?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu