Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Isaac Asimov’un Vakıf Serisi Yeniden Raflarda Olacak!

Isaac Asimov’un Vakıf Serisi Yeniden Raflarda Olacak!

İthaki Günlükleri Facebook sayfasının bugün paylaştığı bir görsel bütün bilimkurgu hayranlarını heyecanlandırdı. Isaac Asimov‘un uzun zamandır raflarda bulunmayan Vakıf Serisi yeniden yayınlanıyor!

Rus asıllı Amerikalı büyük bilimkurgu yazarı Isaac Asimov’un Vakıf Serisi, ülkemizde baskısı tükenmiş ve uzun süredir de bulunması oldukça zor olan bir seriydi.

Bilimkurgu Klasikleri serisi ile son zamanların en heyecan verici edebiyat dizilerinden birisi oluşturan İthaki Yayınları, Ben Robot‘tan sonra bu sefer de Vakıf Serisi’nin baskıları ile tekrardan karşımıza çıkmaya hazırlanıyor!

Edindiğimiz bilgilere göre serinin her bir kitabı 3-4 ay sürecek olan periyotlarla basılacak ve böylelikle 7 kitap yaklaşık 2 yıl gibi bir sürede tekrardan raflardaki yerini alacak! Şimdilik eski çevirilerin üzerinden geçen İthaki Yayınları, baskı sıralamasında ise Asimov’a sadık kalarak kitapları Isaac Asimov’un yazma sırası ile basacak.

Eminiz ki bilimkurgu hayranları da bizim gibi Vakıf Serisi’ni yeniden raflarda görmenin hayallerini kurmaya başlamıştır. İlk kitap 1-2 ay içinde raflarda olacak.

Isaac Asimov okumak isteyenler bu yazıyı da mutlaka incelesinler.

İlginizi Çekebilir  Kadıköy Sahaf Festivali İçin Tarih Verildi