Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Nolan, Asimov’un Vakıf Serisini Dizi Yapacak

Nolan, Asimov’un Vakıf Serisini Dizi Yapacak

asimov-vakif

Person of Interest, Interstellar, The Prestige, The Dark Knight gibi başyapıtların yazarı olan ve aynı zamanda usta yönetmen Christopher Nolan’ın da kardeşi olan Jonathan Nolan yepyeni bir bilimkurgu serisi için kolları sıvadı.

The Wrap’in haberine göre Jonathan Nolan, bilimkurgu dünyasının büyük ismi Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’ni diziye uyarlıyor.

Jonathan Nolan, HBO kanalı ve Warner Bros. ile anlaşma sağlamış ve sessiz sedasız bir biçimde hazırlıklarını sürdürüyormuş.

Seriyi çok sevdiğini ve Vakıf serisinin birçok bilimkurguya ve teknolojik gelişmeye de önayak olduğunu belirten Nolan, bu seriyi HBO kanalında yayınlamak için elinden geleni yapacağını da belirtti.

asimov-vakif-resim

Vakıf’ın konusu şöyle;

On iki bin yıl boyunca egemenliğini sürdüren Galaktik İmparatorluk artık ölmektedir. Sadece psikotarih biliminin yaratıcısı Hari Seldon geleceği görebilmektedir: En az otuz bin yıl sürecek olan savaş ve cehaletin batağında geçecek karanlık bir gelecek…

İnsanlığın bilgi birikimini koruyabilmek ve yaklaşan karanlık çağı olabildiğinde kısaltabilmek için Seldon, İmparatorluk’un en iyi beyinlerini, gelecek kuşaklara bir umut feneri oluşturabilmeleri için, galaksinin kenarındaki ıssız bir gezegende bir araya getirir. Seldon bu sığınağa Vakıf adını vermiştir.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'ta Kitap Karakterleri Dizi Karakterlerine Karşı

isaac-asimov-vakif

Nefeslerimizi tuttuk ve gelecek iyi haberi bekliyoruz. Umarız bu muhteşem seri en kısa zamanda dizi olarak karşımıza çıkar.