Dizi Haberleri

Stranger Things Dizisi Haklı ve Hızlı Olarak İkinci Sezon Onayını Aldı

stranger-things-banner2

Aranızda bazılarınız geçtiğimiz hafta sonu kendini odasına kapatıp Stranger Things için maraton yapıp ilk sezonu bir çırpıda bitirmiştir.

Netflix’e ve az sayıda bölüme güzel hikayeleri yerleştirmesini bilen yazarlara, dizi izleme anlayışımızı yavaştan değiştirdikleri için saygılarımızı sunuyoruz. Benimle aynı fikirde olan izleyicilerin sayısı çok olmalı ki Stranger Things’in ikinci sezonu resmen açıklandı.

Dizinin arkasındaki isimlerin çeşitli yayın kuruluşları ile yaptığı röportajlardan ikinci sezon hakkında bir takım bilgiler elde edebiliyoruz. Bu bilgilere bakacak olursak yeni sezon aynı karakterlerle devam edecek ve kritik rolde yeni bir karakter daha eklenecek.

Dizinin yapımcılar Shawn Levy ve Dan Cohen, ellerinde dünyanın keşfedilmemiş kısımları ile ilgili kaynak belgeler olduğunu söylüyor. Bu belgelerde yaratıkların nerden geldiği ve neden daha fazla olmadığı yazıyor. İlk sezonda, belli bir karakterin üzerine yoğunlaşmak istedikleri için bu keşfedilmemiş kısma yer vermediklerini belirtiyorlar.

stranger-things-kids3

Bunlara ek olarak başlangıçta devamının geleceği belli olmadığı için seyircilerden gelen tepkiyi ölçebilmek adına birinci sezonun sonunda olaylar sarkacak şekilde ayarlanmış. Karakterlerin gözünden gösterilecek büyük bir dünyanın olduğunu da belirtiyorlar. Dizinin gelecek sezonunun tam olarak devam sezonu olmayacağını da özellikle belirtiyor yapımcılar.

Daha ilk sezonun heyecanını üzerimizden tam atamamışken devam haberinin bu kadar hızlı gelmesi dizi sektöründe bazı değişimlerin ufak belirtisi olabilir. Umarım diğer yayın kuruluşları da bu başarılardan ders alırlar.

Dizideki göndermeleri burada görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Vakıf Dizisinin Yönetmeni Bulundu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu