Dizi Haberleri

Sandman 2. Sezonu İçin Onay Alamayabilir

Neil Gaiman Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Sandman’in tüm başarısına rağmen 2. sezonunu henüz garantilemediğini söyledi. Netflix için bu başarının yeterli olmayabileceğini belirtti.

Sandman geçtiğimiz 2 hafta boyunca 80’den fazla ülkede en çok izlenen Netflix dizisi olmayı başardı. Ayrıca çoğu seyirciye göre en iyi live-action dizi uyarlamalarından biri de oldu. Temel aldığı çizgi romanlar ise gelmiş geçmiş en iyi eserlerden biriydi zaten.

Ancak iki haftadır herkes bu diziyi konuşuyor olsa da Sandman 2. sezonuyla asla yola devam edemeyebilir. Çünkü Gaiman, dizinin Netflix’in yaptığı en pahalı işlerden biri olduğunu söylüyor. Dolayısıyla hızla üye kaybettikleri bu dönemde yeni projelere onay vermek konusunda çekingen davranıyorlar. Hatta en çok üyeye sahip yayın platformu pozisyonunu da geçtiğimiz hafta Disney+’a kaptırdılar.

İlgili Makaleler

Dolayısıyla dizi çok iyi yorumlar almış olsa da Netflix’i o parayı bir kez daha harcamak için ikna etmek kolay olmayacak. Sandman 2. sezonu ile ekranlara dönebilmek için ilk sezonunda olağanüstü bir başarı elde etmeli.

Hayranlar Netflix’ten onay gelmesi için neler yapabileceklerini sormuşlar. Gaiman önemli olanın diziyi izleyen değil, tamamını bitiren hesap sayısı olduğunu söylüyor. Yani birkaç bölüm izleyip bırakmış olmak Netflix’in gözünde ikinci sezonu o riske değer kılmıyor.

Ancak Netflix onay vermezse diziyi başka bir platforma taşımanın önünde bir engel yok. Herhangi bir televizyon kanalının bu maddi yükün altından kalkamayacağını söylüyor. Fakat Amazon Prime, Apple TV, Disney+ ya da HBO Max ile dizinin devam etmesi mümkün.

Gerçi HBO Max de şu aralar zor günler yaşıyor. Batgirl filmi çekimleri bitmesine rağmen iptal olmuştu.

Fakat Amazon Prime böyle bir durumda yazara destek olabilir. Zira Terry Pratchett ile ortaklaşa yazıp onun asistanı Rob Wilkins ile birlikte hazırladıkları Good Omens, Amazon’un en başarılı dizilerinden biri olmuştu. İkinci sezonunun çekimleri de baharda tamamlandı. Dolayısıyla Amazon Sandman’e böyle bir durumda kucak açabilir belki.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.