Sinema Haberleri

Batgirl Rafa Kaldırıldı! Michael Keaton’ı Batman Olarak Görmek Başka Bahara Kaldı

Warner Bros. zaten talihsiz bir yıl geçiriyordu. Şimdi de 100 milyon dolar harcadığı ve çekimlerini tamamladığı Batgirl filmini yayınlamayarak rafa kaldırma kararı aldı.

Warner Bros.’un hazırladığı Batgirl filmi için heyecanlanmamıza sebep olan çok şey vardı.

Film en başta Joss Whedon‘a emanetti. Bu biraz kumar gibi bir seçimdi. Firefly gibi muhteşem bir yapım da çıkarabilirdi, Justice League gibi bir ucube de. Ancak bu kumarı oynayamadılar. Whedon’ın terk ettiği yapımı Christina Hodson‘a emanet ettiler.

Ardından oyuncu kadrosu bomba gibi geldi. J.K. Simmons Komiser Gordon rolünü kabul etti. Brendan Fraser da kötü karakter rolünde kamera karşısına geçti. The Flash filminde Batman’i oynamaya geri dönecek olan Michael Keaton, Batgirl’de de pelerinini takacaktı. Filmin çekimleri Nisan’da bitmişti. İlk taslak da geçtiğimiz günlerde Warner Bros.’un yetkililerinin karşısına çıktı.

Yetkililer bu filmin kendi istedikleri standartlarda olmadığını söyledi. Böylece Batgirl süresiz olarak rafa kaldırıldı. Kimilerine göre şirket 100 milyon dolarını öylece çöpe atmış oldu. Aslında 100 milyon dolar, şirketin diğer filmlerine göre ortalama bir bütçe. Warner Bros genelde DC filmleri için yaklaşık 200 milyon dolar harcayabiliyor. Yine de o kadar kötü DC yapımları görmüşken Batgirl’ün seyirciyle buluşma onayını alamadığını duymak filmin gerçekten çok kötü olduğunu düşündürüyor. Hem de film ne sinemaya gelecek ne de direkt HBO Max üzerinden yayınlanacak.

Öte yandan kimileri de Warner Bros.’un bu filmi vergi ödemeleri sebebiyle farklı bir tarihte yayınlanmak üzere rafa kaldırdığını söylüyor. Bu da filmin değil, firmanın zor günler geçirdiği izlenimi veriyor.

Warner Bros. Talihsiz Bir Yıl Geçiriyor

Bu yıl Warner Bros.’tan arka arkaya kötü haberler geldi.

The Matrix Resurrections hiç de nefes kesici bir film değildi. Hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Amber Heard karalama davasını Johnny Depp’e karşı kaybetti. Bu davada bahsi geçen olaylar sebebiyle Johnny Depp, Karayip Korsanları filmlerinden uzaklaştırılmıştı. Şimdi de davanın suçlu tarafının Amber Heard olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla seyirci adaletin yerini bulması için Heard’ün Aquaman 2’den çıkarılmasını talep ediyor. Ancak Warner Bros. bu talebe sıcak bakmıyor.

Bu sırada Ezra Miller her geçen gün başka bir suç işleyerek gündemde kalmayı başarıyor. Bu kadar problem yarattığı için oyuncunun seyirci gözündeki sempatisi de iyice düştü. Dolayısıyla Warner Bros. Miller’ı gelecek planlarından çıkardı.

Ayrıca Warner Bros.’un yayın platformu HBO Max de yeni ülkelerin pazarlarına yayılma planını iptal etti. Türkiye de dahil birçok ülkede şimdilik iş yapmayacakları kesinleşti. Bunun gerekçesi olarak da platformun kalitesini arttırmaya öncelik vermeleri gerektiğini söylediler. Önce sahip oldukları seyircileri memnun etmeye odaklanacaklarmış. Ardından pazarlarını genişleteceklermiş. Bu açıklama da şu an sahip oldukları seyircilerin platformdan memnun olmadığını ortaya koyuyor.

Halbuki John Constantine için muhteşem(!) bir oyuncu tercihi yapmışlardı.

Fakat Gişede Başarılı Olmaya da Devam Ediyor

Biz her ne kadar Warner Bros.’un talihsiz bir yıl geçirdiğini söylesek de filmleri gişede başarı üstüne başarı yakalamaya devam ediyor.

DC League of Super Pets ile ilk haftadan güzel bir başarı elde ettiler.

Dune Part 2 filminde Feyd-Rautha‘yı oynayacak olan Austin Butler’ı Elvis filmiyle bir yıldız yaptılar. 85 milyon dolarlık bütçeyle hazırladıkları Elvis, 230 milyondan fazla gelir elde etti.

Benzer şekilde Matt Reeves’in yönettiği The Batman de gişede çok başarılı oldu, yılın en iyi açılışını yaptı. Zaten filmin evreni The Penguin dizisi ile devam edecek şimdi.

Dolayısıyla Batgirl projesinin ve Warner Bros.’un gerçekte neler yaşadığını merak ediyoruz. Film çok mu kötüydü? Firma maddi olarak zorlanıyor mu? Neler oluyor?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.