Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Jon Snow’un Soyağacı, Teorileri Doğruladı

Jon Snow’un Soyağacı, Teorileri Doğruladı

jon-snow-banner

Game of Thrones’un, çok beğenilen The Winds of Winter isimli sezon finalinin etkisi henüz geçmemişken HBO da biz hayranlara güzel bir iyilik yaptı. Karakterlerin aile ağacını gösteren bir infografik yayınladı.

Sezon finalini izlemeyenler için yazıda buradan sonrasında SPOILER olduğunun haberini verelim.

Sezon finalinde genç Ned’in Tower of Joy’un içine girdiğine tanık olmuştuk. Kulede yatakta kötü bir halde Lyanna Stark vardı. Son anlarında çocuğunu Ned’in kulağına bir şey söyledi ve çocuğunu koruyup kollaması için ona verdi. Herkesin tahmin ettiği gibi o çocuk Jon Snow’du.

Yalnız babasına dair bilgi verilmiyordu. Bu da uzun süredir konuşulan R+L=J teorisine doğruluk kazandırmıyordu. Biz 2 sene önce yazmıştık ama kimse inanmıyordu.

game-of-thrones-family-tree

HBO’nun dizideki güçlü kişilerin aile bağlarını gösterdiği fotoğrafı yayınlamasıyla akıllardaki son soru işaretleri de gitmiş oldu. Böylelikle R+L=J teorisi doğrulandı ve kendisi henüz bilmese de Westeros’taki en güçlü kişi Jon Snow. Kısacası Jon Snow’un annesinin Lyanna Stark olduğunu öğrenmekle kalmadık, babasının da Rhaegar Targaryen olduğunu öğrendik. Yani Khaalesi lakaplı Daenerys Targaryen‘ın Jon Snow’un halası olduğu da kesinleşti.

İlginizi Çekebilir  Lucasfilm ve Marvel'ın Yeni Star Wars Dizisi, Doctor Aphra Üzerine Olabilir

Jon, kuzeyde yetişmiş bir piç olup White Walkerler ile de karşılaşmış bir savaşçı. Daenerys ise ejderhaları ile etrafı yakan bir kraliçe. Birisi buz, diğeri ateş… Buz ve Ateşin Şarkısı… Azor Ahai teorisi de gerçeğe dönüşüyor.

Umarım dizide Jon Snow’un ailesini öğrenmesi çok uzun sürmez. Zaten bir yıl bekleyeceğiz yeni sezon için en azından yeni sezon başladığında çabucak öğrensin, Gece Kralı’na karşı güçlü bir savunma hazırlasın.