Dizi Haberleri

Game of Thrones’un Pilot Bölümü Çekilen Spinoff Projesinin Neden İptal Edildiği Açıklandı

WarnerMedia’nın eski başkanı, Game of Thrones‘un ilk spinoff projesinin neden iptal edildiğini açıkladı.

Bloodmoon olarak anılan proje, 30 ile 35 milyon dolar harcanan ilk bölümüyle pilot aşamasına kadar geldi. Fakat dizi hiçbir zaman gün ışığına çıkmadı. Game of Thrones‘un yaratıcısı George R.R. Martin‘in bile izlemesine izin verilmedi. Dizinin 30 Ekim 2019’da resmen fişi çekildi.

İlki ağustosta yayına girmesi planlanan House of the Dragon olmak üzere, Game of Thrones’un bir dizi başka spinoff projesi şu anda yapımın çeşitli aşamalarında.

Bloodmoon, 2018’de Game of Thrones’un sekizinci ve son sezonunun yayımlanmasından önce duyurulmuştu. Dizinin adı The Long Night olacaktı. Dizi, Kahramanlar Çağı’nda ve “Uzun Gece olarak bilinen kış kıyameti” sırasında geçecekti. Jane Goldman dizi sorumlu olarak görev alacakken Naomi Watts da başlıca oyuncular arasındaydı.

Game of Thrones Dünyasına 3 Yeni Dizi Daha Ekleniyor

Hollywood Reporter, HBO’nun içerik sorumlusu Casey Bloys da dahil olmak üzere Game of Thrones’un devam projelerine dahil olan birçok kişiyle konuştu;

(Bloodmoon) çok daha fazla yaratıcılık gerektiriyordu; daha fazla risk, daha fazla bedel. Göze çarpan bir terslik yoktu. Geliştirme aşaması ve pilot bölümler zordur.

HBO’nun ana şirketi WarnerMedia’nın eski başkanı Robert Greenblatt, mecraya şunları söyledi:

İzlenemez veya korkunç ya da başka bir şey değildi. Çok iyi bir yapımdı ve olağanüstü görünüyordu. Ama bana orijinal diziyle aynı deneyimi yaşatmadı. Orijinal dizinin ilk bölümündeki derinlik ve zenginlik bunda yoktu.

Haberde, Martin’in Bloodmoon‘dan uzaklaşıp kaynak eserlerine daha paralel şekillendirilmiş projelere yönelince etkisinin daha fazla olmasından hoşnut olduğu belirtildi.

Bununla birlikte House of the Dragon‘ın yaratıcıları yakın zamanda, Martin’in kitaplarına kıyasla yaptıkları bir temel değişikliği açıkladı.

Aynı zamanda Kit Harington’ın karakteri Jon Snow‘a odaklanan bir devam projesinin de şu an ufukta gözüktüğü ve Harington’ın geri dönmesinin planlandığı duyurulmuştu.

House of the Dragon, 21 Ağustos 2022‘de başlayacak.

Kaynak: Independent, THR

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.