Dizi Haberleri

İptal Edilen Game of Thrones Öncül Dizisi İçin HBO, 30 Milyon Dolar Harcamış

Şimdiye kadarki en büyük fantastik dizilerden olan Game of Thrones‘un ek dizileri için eş zamanlı pek çok çalışma başlamıştı. Game of Thrones 2019’da sona erdiğinde, HBO dünyanın devam etmesini istiyordu. Birkaç fikir değerlendirildi, bir senaryo yazıldı, dizi için çalışmalar yapıldı ve dizi sonunda rafa kaldırılmadan önce bir bölüm çekildi. Ve şimdi, tüm bunların ne kadara mal olduğunu biliyoruz.

Insider’dan James Andrew Miller‘ın Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers adlı yeni kitabı, iptal edilen Game of Thrones öncül dizisinin pilot bölümünün 30 milyon doların üzerinde bir maliyeti olduğunu ortaya çıkardı. Bölüm için otuz milyondan fazlası çöpe gitti.

WarnerMedia eğlence bölümünün eski başkanı Bob Greenblatt kitapta, “Oraya gittiğimde yapım aşamasında olan bir Game of Thrones öncül pilotu için 30 milyon dolardan fazla harcamışlardı,” diyor. “Geldikten birkaç ay sonra bunun bir bölümünü gördüğümde Casey’ye [Bloys, içerik sorumlusu] ‘Bu işe yaramıyor ve orijinal serinin vaadini yerine getirdiğini düşünmüyorum’ dedim.’ Ve itiraz etmedi, bu aslında bir rahatlama oldu.”

İlginizi Çekebilir  Masal Anlatıcılığı Atölyesi

Game of Thrones öncül dizisi, Kick-Ass ve Kingsman’ın senaristi Jane Goldman tarafından yazıldı ve The Ring’den Naomi Watts, Harry Potter’dan Miranda Richardson, Star Wars: The Rise of Skywalker’dan Naomi Ackie ve The Chronicles of Narnia’dan Georgie Henley dizide rol aldı. Dizi, Game of Thrones’ta yaşanan olaylardan binlerce yıl öncesinde geçecekti ve Westeros’un “Kahramanlar Çağı”ndan gösteride sıkça bahsedilen “Uzun Gece”ye geçişini göstermesi gerekiyordu.

Greenblatt, “Bu yüzden ne yazık ki fişi çekmeye karar verdik” diye ekledi. “Doğru yapmak için muazzam bir baskı vardı ve bunun işe yarayacağını sanmıyordum,” açıklamasında bulundu. Bu fişin çekilmesinden birkaç ay sonra Casey Bloys, Deadline ile bir röportaj yaptı ve daha fazla detay ekledi. 2020’nin başlarında, “Geliştirmede, pilot çalışmalarda bazen işler bir araya gelir, bazen olmaz,” dedi. “Jane bir meydan okumada bulundu ve işi güzel bir şekilde üstlendiğini düşünüyorum. Yapımda çok daha fazla rol vardı çünkü [orijinal] gösteriden 8.000 yıl öncesini anlatacaktı. Bu yüzden çok daha fazlası gerektiyordu.”

Tüm bunların sonrasında ise 2022’de prömiyer yapacak olan Game of Thrones öncül dizisi House of the Dragon hayata geçti. Greenblatt, Tinderbox’ta “Casey’yi diziye yeşil ışık yakması için cesaretlendiren benim,” dedi. “ ‘Bir pilot için 30 milyon doları riske atmayalım,’ dedim. Bir pilota 30 milyon dolar harcayıp sonra onu geri alamazsınız. Ben de pilot bölüm yapmayalım, kendimizi iyi hissettiğimiz harika bir dizi yapalım.”

Görünüşe göre, bu sefer kendilerini iyi hissediyorlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Amazon, Robert Kirkman'ın Invincible Çizgi Romanını Animasyon Dizi Yapacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.