Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game Of Thrones’un 8. Sezonu Hakkında Bildiğimiz Her Şey Ve Yayın Tarihi

Game Of Thrones’un 8. Sezonu Hakkında Bildiğimiz Her Şey Ve Yayın Tarihi

Game of Thrones‘un 7. sezonunu yeni bitirmiş olabiliriz ancak birçok kişi şimdiden Game of Thrones 8. sezon için heyecanlanmaya başladı bile. Peki dizinin son sezonu olacak 8. sezon hakkında neler biliyoruz?

Yayın Tarihi ve Bölümler

Dizinin son sezonunun çekimlerinin uzun süreceği biliniyor bu nedenle  yayın tarihi olarak 2018’in temmuz ayı düşünülüyor. Bir diğer deyişle, yaklaşık 1 yıl bize Game of Thrones olmayacak. Günümüzdeki dizi sektörünü düşündüğümüz zaman 1 yıl çok da uzun bir süre gibi gelmiyor insana. Özellikle de 2-3 bölüm Sherlock için yıllarca beklediğimizi hesaba katarsak.

Ancak Game of Thrones‘un 8. sezonu, bölüm açısından 7. sezondan bile kısa olacak ve sadece 6 bölümden oluşacakmış. 6 bölüm bizi yanıltmasın çünkü sezonun çekimi için aşağı yukarı diğer sezonlarla aynı miktarda süre harcanakmış. Bu da bizi birçok epik sahnenin beklediği anlamına gelebilir.  Ayrıca her bölümün de 80 dakika civarında olacağı söyleniyor.

Dizi 8. sezonda final yapacak olsa bile dizinin yapımcıları David Benioff ve Dan Weiss son derece dikkat çekici bir sonun bizi beklediğini söylüyorlar. Ayrıca dizinin en başından beri 70 saatlik uzun bir film olarak tasarlandığını ve 8. sezonun sonunda 73 saatlik bir süreye ulaşıp bu amaçlarını da gerçekleştirmiş olacaklarını belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir  Charlie Heaton, Yeni X-Men Filmine Dahil Olabilir

Peki Dizi Nasıl Bitecek?

Biraz da işin teori kısmına bakalım. Dizi, 6. sezondan itibaren kitap serisinden iyice kopmaya başladı. Bunda George R.R. Martin‘in beklediğimiz birçok serinin yazarı gibi yavaş yazması da bir etken (Sahi Patrick Rothfuss ne ara yazacak acaba 3. kitabı?). Durum böyle olduğu için çok sayıda teori de havada uçuşuyor.

Bu teorilerden birisi White Walker’ların aslında dizinin kötü karakterleri olmadığını ve savaşı kazanıp kıtayı insanlardan temizleyeceğini öne sürüyor. Bunda George R.R. Martin‘in serinin sonunun “mutlu olacağı kadar acı da olacağını” söylemesinin büyük bir rolü var.

Peki, insanlar hayatta kalmayı başarırsa demir tahta kim oturacak? Bu konuda Birçok kişi Cersei‘nin ölüp tahtı boş bırakacağını düşünüyor. Hatta Lena Headey, Cersei‘nin yönetimi, deliliğin ortasında yaşanan bir duraksama gibi ve kalıcılık konusunda pek şansı yok” demişti.

Tahtın en büyük adayları ise Jon Snow ve Daenerys Targeryen gibi duruyor. Daenerys; güçlü ordusu, ejderhaları ve soyu ile tahtın en güçlü adayı konumunda. Ancak Kuzey’in desteğini uzun bir süredir arkasına almış olan Jon‘un gerçek kimliğinin ortaya çıkışı ile işler değişecektir ve Daenerys ile ilginç bir ortaklığa yahut rekabete girebilirler.

İlginizi Çekebilir  The Rain Dizisinden Resmi Fragman Yayınlandı

Dizinin Sonrası

Game of Thrones, 8. sezon ile ekranlara veda edecek olabilir ama bu Westeros’un da veda edeceği anlamına gelmiyor. Daha şimdiden çok sayıda spin-off için harzırlıklara başlanmış durumda ve senaryo konusunda George R.R. Martin‘in de dahil olacağı 4 dizi konusunda haberler yayılmaya başladı bile. Bu diziler konusunda daha önce yayınladığımız bir yazıya şu linkten ulaşabilirsiniz.

Diziden sonra bir de film geleceği konuşuluyor. Bu konuda kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte George R.R. Martin’in bu konuya sıcak baktığı biliniyor. Hatta bir röportajında “İki saatlik bir yapım için 100 milyon dolar civarında bir bütçeyle, ejderhaları gerçekten kocaman hale getirebiliriz” demişti. Ayrıca, milyonlarca hayranı olan dizinin adını taşıyan bir filmin, gişede büyük bir başarı elde edeceği de sır değil. Bu pastadan pay almak için yapımcı şirketleri dünden hazır konumdadırlar.