Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game of Thrones, 4 Farklı Diziyle Devam Edecek

Game of Thrones, 4 Farklı Diziyle Devam Edecek

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden olan, George R.R. Martin‘in Buz ve Ateşin Şarkısı isimli kitap serisinden diziye uyarlanan Game of Thrones, 2018 yılında yayınlanacak olan 6 bölüm ile hikayeyi sonlandıracak; fakat anlaşılan o ki Westeros ve Essos’tan kolay kolay kopmayacağız.

Her ne kadar George R.R. Martin kitapları yetiştirememiş ve dizi, kitapların önüne geçmiş olsa da, hikaye öncesiyle ve tarihiyle oldukça kapsamlı. Martin de bunları zaten yazmıştı. Game of Thrones dizisinin yayıncısı HBO da, dizi bittikten sonra başka hikaye ve karakterlere odaklanacak 4 farklı spin-off dizi çekmek için kolları sıvadı. Bu diziler de yine serinin yaratıcısı George R.R. Martin ile dizinin yapımcıları Dan Weiss ve David Benioff’un elinden çıkacak.

Dizileri yazacak olan senaristler, George R.R. Martin ile çalışacaklar. Dizilerin senaristleri de şöyle;

  • Mad Man dizisinin senaristlerinden Carly Wray
  • Kong: Skull Island senaristi Max Borenstein
  • Pek çok X-Men filminin senaristi Jane Goldman
  • Mystic River senaristi Brian Helgeland

Dizilerin neyi konu alacağı veya ne zaman ekranlarda gösterileceği ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Sadece 4 yeni dizinin daha bizleri ekrana kitleyeceğini biliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Cesur Yeni Dünya Televizyon Uyarlamasının Yapım Ekibi Belli Oldu

Mesela ilk insanların Ak Gezenler’i sürmesi ve Duvar’ı yapması veya Robert’ın İsyanı konu alınsa güzel olmaz mı? Siz neleri görmek istersiniz, yorum olarak yazın.